Zápis do knihy návštěv

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
19209811
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Fang
Škoda, doufal jsem, že jste tu éru nesvobody v Jundrově zažil, jinak Stopaři, ač pionýři, byli protirežimní organizace.
Michal Kupsa
Ale zažil, vždyť říkám, že téměř všichni členové to zažili, včetně mě. :-)
Fang
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda Sajtna Jobsko nějak vychází z trempu, kteří v Jundrově působili před revolucí. Co si pamatuju, tak Sajtna byla spjatá s pionýrskou skupinou Stopaři a jezdili na táborové přepady. Děkuji.
Michal Kupsa
Sajtna Jóbsko vznikla spíš jako taková trampská recese, jako sdružení trampů, kteří jsou nějak spojeni s Jundrovem. Téměř všichni členové byli aktivní trampové už za bolševika, ale rozhodně nemají a neměli nic společného s žádnou pionýrskou skupinou ani s žádnými táborovými přepady. :-)
Rudolf
Dobrý den.
Rád bych navštívil potlach na Oslavce. Víte o nějakém? Děkuji Vám za případný termín a místo.
S pozdravem
Rudolf Pierzchala
Michal Kupsa
Dobrý den, my v dohledné době potlach neděláme a zvát někoho na cizí potlach je tak trochu nezdvořilé. :-)
Václav Šmerák
Chápu, děkuji a jsem nějaký unavený z toho co se zde děje. :-(
Michal Kupsa
To já bohužel taky, ale to s tou Smetanovou vyhlídkou mě fakt naštvalo. :-(
Václav Šmerák
Dobrý den, připravuji informační panel do Krňan, který bude věnován zdejší lokalitě Přírodní park Střed Čech. Díval jsem se na váš web a nalezl foto Kobylí dráhy. Asi ze zdejší lokality budou ještě další foto. Rád bych vás požádal, jestli bych pro tento účel nezískal vaše 2 - 3 foto ( Medník, Sázava, Svatojánské proudy ... dle uvážení) Nejedná se mi o Máj ani Smetanovu vyhlídku. Z pochopitelných důvodů - zde se občané zbouřili proto návštěvníkům a nechci přilévat oleje do ohně... Děláme letos opět Třebsínské zvonění. 3.7. Nechcete zde vystavit nějakou z vašich foto? Jsem na mobilu 603196678. Děkuji za pochopení. V.Šmerák
Michal Kupsa
Dobrý den,
bohužel tentokrát nepomohu - stavíme domek a archiv mám někde zabalený a schovaný do doby, než se budeme stěhovat nazpět a ani přesně nevím, kde ho mám. :-)
Pokud jde o Smetanovu vyhlídku, tak tam bych klidně olej do ohně přilil, protože to, co se tam teď děje, považuji mírně řečeno za prasárnu. :-(
Tamara
Krása, moc děkuju.:-)
Michal Kupsa
Rádo se stalo. :-)
Tamara
Dobrý den,
zaujala mě vaše vášeň ke studování map a zabrousila jsem hlouběji na vaše stránky, které jsou opravdu zajímavé. Měla bych otázku k výletu - Kolem Výrovky za barokními mosty (11.2.2016). Píšete zde o staleté lípě ke které se vážou pověsti o oběšenci a strašidlech. Snažila jsem se dohledat tuto informaci, ale marně. Pomohl byste mi, prosím - z jakého pramene jste čerpal? Děkuji.
Michal Kupsa
Dobrý den,
info je ze hry geocaching, cituji: Na tomto míste, u cesty ze Zásmuk do Toušic, stojí již pet staletí lípa. Vypráví se, že na této lípe kdysi z neštastné lásky obesil mladík. Jako pripomínka tohoto cinu visel na lípe po dlouhá léta svatý obrázek a pod ním bylo modlitební klekátko. Cas zapracoval a dnes už tam není ani jedno ani druhé a ani jméno onoho neštastníka už dnes nikdo nezná. Škoda, že lípa neumí vyprávet. Možná, že by k príbehu mohla neco ríci moudrá sova, která casto tiše nad tímto místem prelétá. Nebo duch obešence, který se v noci u lípy zjevuje.
dejvis
SUPR STRÁNKY, MICHALE ! ;-)
Michal Kupsa
Díky. :-)
IVA REICHELTOVÁ
Dobrý den,

děkuji velmi za odpověď.
Michal Kupsa
Rádo se stalo. :-)
IVA REICHELTOVÁ
Dobrý den,

přečetla jsem si vaší recenzi na tiskárnu Canon Pixma ix6850. Zajímalo by mě, jaká je stálost barev na vašich fotkách, které jste vytisknul.
Uvažuji o zakoupení, jenom pořád srovnávám fotolab, nebo vlastní tisk. Děkuji velice za ochotu. I.R.
Michal Kupsa
Dobrý den,
na to bohužel neexistuje jednoznačná odpověď, protože je tam mnoho faktorů, které mohou životnost fotky zásadně ovlivnit (stejně jako ve fotolabu). Začíná to použitým papírem a hlavně končí umístěním fotky. Fotka zavřená v albu vydrží velmi dlouho, fotka na stěně jen krátkou dobu, zejména pokud na ni může svítit slunce.
Pokud chcete aby fotka vydržela opravdu dlouhé roky, je asi opravdu lepší fotolab, nebo lepší technologie tiskárny (toto je levný model). A nebo taky fotografii nechat zalaminovat UV fólií.
Jiří Nesvadba
Dobrý den, omlouvám se v případě zdržování.
Možnámi pomůžete? - POtřeboval bych sehnat opraváře Fotoaparát Nikon Coolpix S990. Značkový servis (Nikon)už nevede náhradní díly.
Michal Kupsa
Dobrý den,
omlouvám se, ale nepomůžu, protože o žádném nevím. Opravářů je dnes hrozně málo a já mnoho let nemusel žádnou opravu řešit, takže ani nebyl důvod někoho hledat. :-(
Igor
Ahoj Kapso, moc se mi líbí tvoje příspěvky, ale bohužel... nedaří se mi přihlásit k odběru
Michal Kupsa
OK - napíšu ti na FB a vyřešíme to. :-)
Kateřina Vinšová
Dobrý den, pane Kupsa,

náhodou jsem narazila na Vaše stránky a komentář u videa Kupsova skála, kde se zmiňujete o Kupsově mlýně u Vlašimi.

Kupsův mlýn slouží jako táborová základna našeho spolku Strom, p. B. m., jehož jsem dlouholetou členkou a kde mnoho let pořádáme letní tábory pro děti.

Znala jsem obě majitelky - Marii Kupsovou a její maminku, které kdysi ve mlýně bydlely.

Kdyby Vás zajímalo něco víc, ozvěte se. Pokud ne, nic se neděje, a Vy si dál užívejte vandry, které podle fotek vypadají pohodově.

Srdečně zdraví

Kateřina Vinšová
Michal Kupsa
Dobrý den, děkuji za info, ozvu se zvlášť e-mailem. :-)
Pavel Vostárek
Moc děkuji za doporučení a zdravím! Pavel.
Michal Kupsa
Rádo se stalo, ať se daří! :-)
Pavel Vostárek
Dobrý den,
rád bych se zeptal…
Mám k Nikonu D500 objektiv Nikon 35mm f/1,8 G AF-S G DX.
Uvažuji o pořízení lepšího skla i na FF.
Který je úhlem záběru z těchto dvou 1) Nikon 24mm f/1,8 G ED nebo 2) Nikon 20mm f/1,8 G ED blíže k té pětatřicítce.
A který bych si měl spíše pořídit?
Nejsem vyloženě krajinář, takže pro mě není širokoúhlost hlavním kritériem…
Předpokládám, že kreslí podobně a předpokládám, že by ta 24ka mohla mít o fous lépe rozostřené pozadí při odclonění, což bych uvítal. Děkuji. Pavel.
Michal Kupsa
Dobrý den,
oba objektivy jsou skvělé a uvažujete správně, pokud pro Vás není širokoúhlost tolik podstatná, tak lépe rozostřené pozadí docílíte spíše tou 24 a toto ohnisko je také asi více univerzální, oproti 20, která je sice také super, ale už spíše pro specifické použití.
Zdravím a přeji dobré světlo.
Miloš Špecinger
Byl jsem zde už po druhé. Poprvé s dětmi, po druhé dnes s kolegou kamarádem Petrem K., který píše níže. Je to opravdu krásné místo. Děkujeme
Michal Kupsa
Celá Doubravka je krásná a nejlépe mimo sezónu. :-)
Michal Kupsa alias "Kapsa" - Webová prezentace - ! Všechny zde publikované fotografie jsou chráněny autorským zákonem !
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace