Zápis do knihy návštěv

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
358210
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Jan Sochor
Dobrý den, mám pro vás připravené jako pro porotce k hodnocení fotky ze soutěže Vyfot dobrou náladu v Toulavě. Nemám an vás ale mail, kam je mám poslat. Pošlete prosím? Díky Honza Sochor
Toulava

A také jsme si všiml pěkného článku z vašeho výetu podél Lužnice - můžeme ho zveřejnit na facebooku? Díky
Michal Kupsa
Dobrý den, napsal jsem Vám na Facebooku a článek klidně sdílejte. :-)
Tulák Alfréd
Ahoj kamaráde.
Se zájmem jsem si přečetl článek "Telecí vandr na Kosím potoce. Příští léto se tam chystám, je to moje srdcová záležitost. Nyní sleduji informace jak to tam vypadá v součastnosti. Skoro stejnou cestu, jakou popisuješ, jsem prošel v opačném směru v roce 1971.Do oblasti soutoku Kosáku a Mže jsme jezdili s kamarády od roku 1967. V té době stála krásná ruina mlýna s velkým sklepem. kousek pod Michalovými Horami. Nádherné místo pro přespání. Dnes, na fotomapě, je poznat akorát bývalý náhon.
Děkuji Ti, při čtení jsem omládl o padesát let.
Tulák Alfréd Pardubice
Michal Kupsa
Ahoj Alfréde,
na fotomapě to vidět není, ale zřícenina mlýna je tam pořád, viz tahle fotka + další dvě:
http://www.michalkupsa.cz/priloha-212/zriceniny-mlyna-4890.html
Měj se co nejlíp a třeba někdy ahoj na vandru.
Kapsa
Hrnek
Ahoj \\\\\\"Vreckovko\\\\\\" Bavil jsem se na vzpomínce v Krasu s panem Šafaříkem,kterej je šutrolog,a chtěl by vydat knihu o minerálech v Krasu. K tomu schání fotografa, tak jsem si vzpoměl na tebe. Jestli budeš mít zájem,zavolej mu. ing. Jiří Šafařík,CSc Šošůvka 133 679 13 tel.603223866 e-mail safarikjiri@hotmail.cz Ahoj, Hrnek
Michal Kupsa
Ahoj a díky, zní to velmi zajímavě, ale bohužel Kras je pro mě teď dost daleko. Ale budu nad tím ještě dumat. :-)
Měj se a těším se někdy zase na viděnou.
Adam
Dobrý den
Tak jsem na Nikon D3200 zkusil objektiv AF-P a nefungoval... Byl jsem si to vyzkoušet ve Fotoskoda a tam jsem to zkusil s nvoejsim modelem D3300 a ten neměl problem. Takže bohužel nefunguje :(
Michal Kupsa
Musí fungovat - jediné, co by na D3200 mohlo nefungovat je SW vypnutí stabilizace.
Máte aktualizovaný FW?
Adam
Dobry den
Mám zrcadlovku Nikon d3200 chci se zeptat jestli na ni bude fungovat objektiv Nikkor 18-55mm AF-P. Jestli s AF-P bude fotoaparát zaostřování kontinentální ve videu automaticky a ne abych musel manuálně. Pak by ho nemělo cenu kupovat. Chci točit videa a u Af-s je nepříjemné ostření čoček. Proto chci aby objeltiv zaostřování jako objektivy od Canon STK.
Děkuji za informaci
Michal Kupsa
Ano, objektiv je kompatibilní s Nikon D3200.
Jakub
Ahoj, mám takový technický dotaz, koukal jsem tady po tvých stránkách a vypadá to, že se obracím na toho pravého :-) . Už nějaký čas zvažuji koupi zrcadlovky Nikon, ještě se pořádně musím rozhodnout jaký typ atd. Chtěl jsem se zeptat, rád fotím takové ty fotky kde je něco vepředu ostré a vše zatím je rozmazané či naopak. Chci se zeptat, jestli tuhle "funkci" musí umět zrcadlovka, či jde o nějaké nastavení objektivu, popřípadě bych byl rád, kdybys napsal, jak se to nastavuje. Byl bych ti moc vděčný za odpověď, máš úžasný web na který jsem narazil náhodou a určitě to tady všechno ještě prozkoumám.
Michal Kupsa
Ahoj, na tohle bohužel není krátká a jasná odpověď použitelná v návštěvní knize. Nicméně jde především o nastavení clony objektivu, jeho ohniskovou vzdálenost a vzálenost mezi fotoaparátem, fotografovaným objektem a pozadím. Prostě si někde něco vygoogli a přečti na téma Hloubka ostrosti .... :-)
Držím palec a dobré světlo.
Malý Petr
Dobrý den, chystám se v létě na Bajkal, jede nás 14 , je to od CK Kudrna, před chvílí jsem poslouchal Váš bezvadný rozhlasový komentář....Velice mě to nadchlo, jen ty komáři ne. Vřím, že to bude super zážitek, jedem na 21 dní, tedy letíme-Pha Mosc- Irk, tak pokud budu mít nějaké opravdu super zážitky, rád se s Vámi o ně podělím i s fotem.Malý Petr Chvaletice:cool:
Michal Kupsa
Jo, na tohle jsme dělali průzkum bojem. Pozdravuj průvodce Fíka a šťstnou cestu. :-)
JEFF RUS
Ahoj kamaráde, včera jsem měl tu čest se potkat na řece Oslavce s kamarády T.O.Zlatá podkova, slavících 60 let dvou členů. Pohostili mne gulášem a rumem a chtěl bych jim alespoň mailem ještě jednou poděkovat. Máš na ně mail, nejlépe na šerifa, tak mi ho zašli.
Dík JEFF a Čauká (Gabi)
http://josef-jeff.rajce.net/Oslavka,26.4.2015
Michal Kupsa
Ahoj Jeffe, kontakt ti pošlu mailem. :-)
Lucka Blažková
Ahoj Michale, známe se ( to je historie) z Fotoaparatu...
Pls, jako vždy, obracím se na tebe s tech. radou. Chci pevný portrétní objektiv, a nevím, zda-li mám jít do 85/1,8 G nebo 105/2,8 G AF-S VR na Nikon D7000. Převážně bych objektiv využívala v atasu...

Děkuji za radu :)

Lůů
Michal Kupsa
Ahoj Lucko, no, to je těžký .... :-) vysloveně na portréty je určitě 85/1,8 kterej je navíc i levnější. Na druhou stranu lze použít i ten 105/2,8 kterej je sice dražší, ale zase lze skvěle využít i na makro. Pokud si chceš hrát s hodně, hodně malou hloubkou ostrosti, pak ber 85/1,8. Pokud si chceš ale hrát i s makrem, ber 105/2,8. Chybu neuděláš ani s jedním, oba jsou super. :-)
Dana Hünerová
Ve všem souhlasím s textem petice. Jestli tohle nezastavíme, budou za čas naše děti, vnuci ... jezdit na výlet leda do obchodních center a stromy budou znát jenom z obrázků.
Díky všem organizátorům!
Dana Hünerová:-)
Michal Kupsa
Souhlas, tak prosím šiřte dál. :-)
Vít Aldorf

Dobrý den vážení přátelé,
dovolujeme si Vás jménem petičního výboru výše uvedené petice oslovit s velmi závažnou problematikou ve vztahu k uvažovanému vodnímu dílu na řece Oslavě u Čučic, kterým by došlo k devastaci jedinečného údolí řeky Oslavy a Chvojnice k rozvrácení jeho tvářnosti, ke zničení jeho historických a především přírodních hodnot a krás, k likvidaci výskytu kriticky ohrožených druhů fauny a flory. Došlo by také nevratnému zásahu do turistického a rekreačního využití údolí Oslavy a Chvojnice a k nezhojitelné ráně na odkazu i současnosti trampingu spojeným s tímto, České republice, unikátním územím.

Žádáme vás o vaši maximální a co nejširší podporu této, dle našeho názoru, dobré věci.

Zároveň vás, vaše přátele a vůbec všechny které můžete oslovit co nejsrdečněji zveme k účasti na akci „Petice proti přehradě na řece Oslavě- Zachraňme údolí Oslavy" – oficiální zahájení petiční akce, která bude masovým happeningem na podporu této petice. Tato akce bude podpořena účastní umělců z oblasti trampské a folkové hudby, mimo jiné skupinou Kamelot, vystoupí také Láďa Kerndl a věřím, že mnoho dalších, protože tato akce je zcela pro vystupující otevřená a těšíme se, že i další přijmou tuto výzvu .

Tato akce se uskuteční v neděli 19.6. 2016 ve 14 h na náměstí v Oslavanech.

Věřím, že vás přijde co nejvíc, protože bez vás a vaší podpory to nezvládneme!!!Vít Aldorf
zmocněnec petičního výboru
Oslavany

tel: 603 892 068
vit.aldorf@post.cz
https://www.facebook.com/ Zachraňme údolí OslavyVládě ČR Zastupitelstvu Jihomoravského kraje
Ministerstvu zemědělství ČR Zastupitelstvu kraje Vysočina
Ministerstvu životního prostředí ČR Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR
Ministerstvu pro místní rozvoj ČR Povodí Moravy, s. p.

Petice proti přehradě na řece Oslavě – „Zachraňme údolí Oslavy“

1) My, níže podepsaní, na základě čl. 18 Listiny základních práv a svobod, § 5 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním, § 12 odst. 2 písm. d) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, a § 113 zákona č. 90/1995 Sb., o jednacím řádu Poslanecké sněmovny:

a) nesouhlasíme se záměrem výstavby Vodního díla Čučice na řece Oslavě v Přírodním parku Oslava a Přírodní rezervaci Údolí Oslavy a Chvojnice, který je popsán níže v odstavci 2 této petice,
b) nesouhlasíme ani s jakýmkoli jiným podobným záměrem na výstavbu přehrady, nádrže či jiného podobného vodního díla na řece Oslavě, ať již v Přírodním parku Oslava, Přírodní rezervaci Údolí Oslavy a Chvojnice, nebo kdekoli jinde na jejím horním nebo dolním toku, pokud by byl někým zvažován, a
c) žádáme výše uvedené orgány a organizace, aby v mezích své působnosti na svých jednáních, popřípadě prostřednictvím svých oprávněných představitelů
i) projednaly záměr uvedený výše v písm. a) a vyjádřily s ním nesouhlas,
ii) projednaly i možnost záměru uvedeného výše v písm. b) a vyjádřily s ním nesouhlas.

Hlavním předmětem této petice je náš nesouhlas se záměrem a jakoukoliv realizací výstavby Vodního díla Čučice na řece Oslavě v Přírodním parku Oslava a Přírodní rezervaci Údolí Oslavy a Chvojnice, o kterém uvažuje státní podnik Povodí Moravy na základě Záměru zadání „ Oslava, vodní dílo Čučice“, technicko - ekonomické studie, který byl zveřejněn v červenci 2015 za účelem realizace vodního díla Čučice v údolí řeky Oslavy, tj. na území vyplývajícího z Generelu území chráněných pro akumulaci povrchových vod (Generel LAPV, Praha, září 2011), resp. i z Technicko-ekonomického vyhodnocení vodních nádrží pro SVP (TEVN, Brno, 1970).

2) Důvody našeho nesouhlasu jsou zejména tyto:
a) realizace záměru by vedla v unikátním a jedinečném údolí řeky Oslavy a Chvojnice k rozvrácení jeho tvářnosti a jeho devastaci, ke zničení jeho historických a především přírodních hodnot a krás, k likvidaci výskytu kriticky ohrožených druhů fauny a flory. Záměr dále povede k nevratnému zásahu do turistického a rekreačního využití údolí Oslavy a Chvojnice a k nezhojitelné ráně na odkazu i současnosti trampingu spojeným s tímto, v České republice, unikátním územím.
b) to vše nemůže přiměřeně a v kontextu s jinými možnými, bohužel, ani neuvažovanými, technickými řešeními ospravedlnit deklarovaný cíl záměru, tj. vodárenský účel rezervy pro VN Mostiště, akumulační účel (doplňkový zdroj pro JE Dukovany, nadlepšování průtoků na dolním toku Oslavy), lokální protipovodňová ochrana a případná možnost energetického využití, příp. možné další.

Informace: vit.aldorf@post.cz, https://www.facebook.com/ Zachraňme údolí Oslavy

Kontaktní adresa: Vít Aldorf, Školní 25, Oslavany 664 12

V Oslavanech dne: 27. 4. 2016

Petiční výbor ve složení:
Vít Aldorf, nar. 23.10.1970, trvale bytem: Školní 25, Oslavany 664 12 (zmocněnec)
Roman Horký, nar. 3.3.1964, trvale bytem: Merhautova 13, Brno, 613 00 (člen)
Vladimír Kerndl, nar. 16.5.1945, trvale bytem: Žernovník 18, 679 21 (člen)
Petr Bendl, nar. 24.1.1966, trvale bytem: Dolní Bezděkov 21, Bratronice, 273 62 (člen)
Josef Obršlík, nar. 17.1.1955, trvale bytem: Ketkovice 23, 664 91 (člen)
Michal Kupsa
OK - díky za info, budu šířit dál. :-)
Vladimir Bartoš
Ahoj Michale

Tak jsem na tebe narazil přes tvé příspěvky do skupiny Příroda české republiky... tak jen jak je ten svět a Brno malé...☺ Takže zdravím tě! Doufám, že se máš dobře.
Vláďa, Canon
Michal Kupsa
Ahoj Vláďo, jo, jo - svět je malej, díky a ahoj! :-)
Roman Šafránek
Dobrý den,dostal jsem na vás tip.Potřeboval bych poradit s velmi starým fotoaparátem,je ještě na skleněné desky.Potřeboval bych vědět co to vlastně je a jakou to má zhruba cenu.Nemám pro něj využití a proto uvažuji o prodeji. Ve
předu je napsáno D.R.G.M IBSO D.R.P
Doppel Anastigm at Eurynar 1:65f =10,5cm No 250832 Roden stock Munchen
Michal Kupsa
OK - pořešíme po mailu. :-)
Lenka Tréglová
Zdravím a mám na vás pracovní dotaz. Prosím, napište mi na mail. Díky!

Lenka Tr.
Michal Kupsa
OK - píšu ! :-)
Marcel Kudlvasr
Ahoj Kapso - Michale, díky za Echo, uděláme To na Jaře, jinak...Brdy počkaj a Já stejně pojedu do Brna na Bystrc,za Synem Martinem(35 let, ajťák), co se k Vám přiženila máte ho aj s Fúzama, Jó Mórava, má Takú kúzelnú Moc...Jo je To tak a Prágl občas stojí za drek, hej...o Lidech v ní ani nemluvě, jo mluvím o Lidech nedobrých, pochopitelně.
Tak se domluvíme a,,svezu,,se Já někam s Tebou na vandr, a můžem se na ToPoudání a Pábení slízt v Brně a okolí. Povalím To z Príglu na Kroměříž, za Kámošom Jurou zo Slovácka,Hej...Já mám více času něž Ty Michale. Je To na Tobě: Kdy, Kde a Kam,...a v Kolik. Těší se na Tebe, Vás Tulák Máca od Zvonu...mějme se rádi, Pod Modrou Oblohou.
psáno na Poledních potokách , na Pražci...fotku Ti někam pověsím...Šťasten je ten, Kdo každý Den, Večer si můáe Říct,...Zítřku Můj, Buď si jaký chceš, Dneska jsem žil!
Michal Kupsa
OK - ozvu se a na jaře to domluvíme. :-)
Marcel Kudlvasr
Ahoj Kapso - Michale, sice jsme se na Brdech či Hřebenech Brdouch još nepotkali?! Ale to se dá lehce napravit, ozvi se mi...Pokecáme a Zapábíme při vzpomínkách na Zlaté Časy a třeba i vyjedeme spolu na vandr či Expedišn - Vblkej Vandr,...je To na Tobě , Hej...Tulák Máca od Zvonu, no Těším se na Tebe, nšjak je o Parťáky nouze, hecht.Můžem začít na Georgině, nad Ovčárnou, kousek od bufáče na Skalce...
Michal Kupsa
Ahoj, jasně, nějakej vandr můžeme dát, i když se přiznám, že na Brdy moc často nejezdím. :-)
Michal Kupsa alias "Kapsa" - Webová prezentace - ! Všechny zde publikované fotografie jsou chráněny autorským zákonem !
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace