Zápis do knihy návštěv

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
158191916
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Láďa
Dobrý den,
kolega pan Jakubčík zřejmě má na mysli použití IR filtru
B+W 092 MRC F-Pro

s pozdravem Láďa

Michal Kupsa
Je to u každého fotoaparátu jinak, jde to přes vyvážení bílé a nebo převod na černobílou.
Jakubčík
Dobrý deň,prosím Vás,prečo mi idu foto do červena? Ako nastaviť fotoaparát IR na tento odtieň?Ďakujem a pekný víkend
Michal Kupsa
Dobrý den, asi úplně nerozumím otázce, můžete to upřesnit?
Ivan Klich
Dobrý den, Michale,
můj krátký profil na www.ivanklich.cz. Opravdu fotím jen tři roky, zaměřuji se na krajinu a architektura a specializuji se na vyhlídky nad řekami. Rád bych si s Vámi někdy v klidu útulné hospůdky nebo raději pod polojasnou oblohou popovídal právě o tématu "řeky/zákruty řek/vyhlídky nad řekami" nebo přímo pod Vaším "velením" vyrazil na výlet na místo/a, které/á neznám.
Zdravím, Ivan
Michal Kupsa
Ahoj Ivane, to se můžeme někdy domluvit, ale spíš až v zimě, teď nestíhám.
Mlčáková Mirka-Šmoulina
Ahoj Míšo,
škoda že jsem o tom tvém velkém vandru nevěděla.Údolí Oslavky miluji. Pokud zase někam pojedeš v období od 10.10. do 21.5. a nebude ti vadit společnost ženské moc ráda se přidám. Moji kamarádi v tomto období nechtějí jezdit.Je prý na ně zima a já bohužel přes léto pobývám pracovně v Chorvatsku.Kdyby jsi někdy chtěl ráda tě povodím po horách Chorvatska, Slovinska a Bosny a Hercegoviny.Neviděla jsem tě spoustu let. Nevím zda si ne mě pamatuješ jsem ta malá holka s velkým baťohem, který jste se vždycky smály. Neboj jsem holka pořád do nepohody, která nezkazí žádnou legraci.
:-) Ahoj Šmoulina:-):
Michal Kupsa
Ahoj Šmoulino, přiznám se, že už si nepamatuju, bylo toho moc. Ale Oslavku mám rád pořád a průběžně tam jezdím celej rok.
Jan Sochor
Dobrý den, chtěl jsme vás poprosit, zda můžete poslat fotku k vytištění a pár vět o vás, abychom to mohli mít ve čtvrtek na výstavě...díky moc. Psal jsme na FB, ale nevím, zda jste to dostal.

Díky
Honza Sochor, Toulava
Michal Kupsa
Ano, dostal - ozvu se na FB.
Martin
Dobrý den, mohu se zeptat? Myslíte si že Nikon d7200 je lepší než Nikon d610? Jestli ano tak v čem? Nebo jsou na stejné úrovní? Ptám se proto, že bych si rád koupil zrcadlovku od Nikonu, ale nevím kterou si vybrat. Kolega má Nikon d600 FX (Full Frame) a říká, že by už nikdy nešel do DX (APS-C). Jo a ještě myslíte, že použitím Nikonu D7200 a objektivu pro FX budou fotky ostřejší než s použitím objektivu DX? Děkuji za váš názor a čas. Přeji hezký den.
Michal Kupsa
Na to neexistuje jednoznačná odpověď - svým způsobem ano a svým způsobem ne, prostě podle toho jak na co, jak pro koho a taky jak v čem. Prostě každý fotograf potřebuje něco jiného, celkově by to bylo na delší diskuzi. Nicméně oba formáty lze i kombinovat, něco málo jsem o tom sepsal třeba zde:

http://www.michalkupsa.cz/blog/kombinace-formatu-nikon-dx-a-fx-38.html

Pokud jde o ty objektivy, tak je tomu spíš naopak a objektivy určené primárně pro DX formát, tak jsou zpravidla ostřejší - jako třeba můj nejoblíbenější 16-85mm, na který nedám dopustit a který nemá ekvivalent v FX formátu.
Jan Sochor
Dobrý den, mám pro vás připravené jako pro porotce k hodnocení fotky ze soutěže Vyfot dobrou náladu v Toulavě. Nemám an vás ale mail, kam je mám poslat. Pošlete prosím? Díky Honza Sochor
Toulava

A také jsme si všiml pěkného článku z vašeho výetu podél Lužnice - můžeme ho zveřejnit na facebooku? Díky
Michal Kupsa
Dobrý den, napsal jsem Vám na Facebooku a článek klidně sdílejte. :-)
Tulák Alfréd
Ahoj kamaráde.
Se zájmem jsem si přečetl článek "Telecí vandr na Kosím potoce. Příští léto se tam chystám, je to moje srdcová záležitost. Nyní sleduji informace jak to tam vypadá v součastnosti. Skoro stejnou cestu, jakou popisuješ, jsem prošel v opačném směru v roce 1971.Do oblasti soutoku Kosáku a Mže jsme jezdili s kamarády od roku 1967. V té době stála krásná ruina mlýna s velkým sklepem. kousek pod Michalovými Horami. Nádherné místo pro přespání. Dnes, na fotomapě, je poznat akorát bývalý náhon.
Děkuji Ti, při čtení jsem omládl o padesát let.
Tulák Alfréd Pardubice
Michal Kupsa
Ahoj Alfréde,
na fotomapě to vidět není, ale zřícenina mlýna je tam pořád, viz tahle fotka + další dvě:
http://www.michalkupsa.cz/priloha-212/zriceniny-mlyna-4890.html
Měj se co nejlíp a třeba někdy ahoj na vandru.
Kapsa
Hrnek
Ahoj \\\\\\"Vreckovko\\\\\\" Bavil jsem se na vzpomínce v Krasu s panem Šafaříkem,kterej je šutrolog,a chtěl by vydat knihu o minerálech v Krasu. K tomu schání fotografa, tak jsem si vzpoměl na tebe. Jestli budeš mít zájem,zavolej mu. ing. Jiří Šafařík,CSc Šošůvka 133 679 13 tel.603223866 e-mail safarikjiri@hotmail.cz Ahoj, Hrnek
Michal Kupsa
Ahoj a díky, zní to velmi zajímavě, ale bohužel Kras je pro mě teď dost daleko. Ale budu nad tím ještě dumat. :-)
Měj se a těším se někdy zase na viděnou.
Adam
Dobrý den
Tak jsem na Nikon D3200 zkusil objektiv AF-P a nefungoval... Byl jsem si to vyzkoušet ve Fotoskoda a tam jsem to zkusil s nvoejsim modelem D3300 a ten neměl problem. Takže bohužel nefunguje :(
Michal Kupsa
Musí fungovat - jediné, co by na D3200 mohlo nefungovat je SW vypnutí stabilizace.
Máte aktualizovaný FW?
Adam
Dobry den
Mám zrcadlovku Nikon d3200 chci se zeptat jestli na ni bude fungovat objektiv Nikkor 18-55mm AF-P. Jestli s AF-P bude fotoaparát zaostřování kontinentální ve videu automaticky a ne abych musel manuálně. Pak by ho nemělo cenu kupovat. Chci točit videa a u Af-s je nepříjemné ostření čoček. Proto chci aby objeltiv zaostřování jako objektivy od Canon STK.
Děkuji za informaci
Michal Kupsa
Ano, objektiv je kompatibilní s Nikon D3200.
Jakub
Ahoj, mám takový technický dotaz, koukal jsem tady po tvých stránkách a vypadá to, že se obracím na toho pravého :-) . Už nějaký čas zvažuji koupi zrcadlovky Nikon, ještě se pořádně musím rozhodnout jaký typ atd. Chtěl jsem se zeptat, rád fotím takové ty fotky kde je něco vepředu ostré a vše zatím je rozmazané či naopak. Chci se zeptat, jestli tuhle "funkci" musí umět zrcadlovka, či jde o nějaké nastavení objektivu, popřípadě bych byl rád, kdybys napsal, jak se to nastavuje. Byl bych ti moc vděčný za odpověď, máš úžasný web na který jsem narazil náhodou a určitě to tady všechno ještě prozkoumám.
Michal Kupsa
Ahoj, na tohle bohužel není krátká a jasná odpověď použitelná v návštěvní knize. Nicméně jde především o nastavení clony objektivu, jeho ohniskovou vzdálenost a vzálenost mezi fotoaparátem, fotografovaným objektem a pozadím. Prostě si někde něco vygoogli a přečti na téma Hloubka ostrosti .... :-)
Držím palec a dobré světlo.
Malý Petr
Dobrý den, chystám se v létě na Bajkal, jede nás 14 , je to od CK Kudrna, před chvílí jsem poslouchal Váš bezvadný rozhlasový komentář....Velice mě to nadchlo, jen ty komáři ne. Vřím, že to bude super zážitek, jedem na 21 dní, tedy letíme-Pha Mosc- Irk, tak pokud budu mít nějaké opravdu super zážitky, rád se s Vámi o ně podělím i s fotem.Malý Petr Chvaletice:cool:
Michal Kupsa
Jo, na tohle jsme dělali průzkum bojem. Pozdravuj průvodce Fíka a šťstnou cestu. :-)
JEFF RUS
Ahoj kamaráde, včera jsem měl tu čest se potkat na řece Oslavce s kamarády T.O.Zlatá podkova, slavících 60 let dvou členů. Pohostili mne gulášem a rumem a chtěl bych jim alespoň mailem ještě jednou poděkovat. Máš na ně mail, nejlépe na šerifa, tak mi ho zašli.
Dík JEFF a Čauká (Gabi)
http://josef-jeff.rajce.net/Oslavka,26.4.2015
Michal Kupsa
Ahoj Jeffe, kontakt ti pošlu mailem. :-)
Lucka Blažková
Ahoj Michale, známe se ( to je historie) z Fotoaparatu...
Pls, jako vždy, obracím se na tebe s tech. radou. Chci pevný portrétní objektiv, a nevím, zda-li mám jít do 85/1,8 G nebo 105/2,8 G AF-S VR na Nikon D7000. Převážně bych objektiv využívala v atasu...

Děkuji za radu :)

Lůů
Michal Kupsa
Ahoj Lucko, no, to je těžký .... :-) vysloveně na portréty je určitě 85/1,8 kterej je navíc i levnější. Na druhou stranu lze použít i ten 105/2,8 kterej je sice dražší, ale zase lze skvěle využít i na makro. Pokud si chceš hrát s hodně, hodně malou hloubkou ostrosti, pak ber 85/1,8. Pokud si chceš ale hrát i s makrem, ber 105/2,8. Chybu neuděláš ani s jedním, oba jsou super. :-)
Dana Hünerová
Ve všem souhlasím s textem petice. Jestli tohle nezastavíme, budou za čas naše děti, vnuci ... jezdit na výlet leda do obchodních center a stromy budou znát jenom z obrázků.
Díky všem organizátorům!
Dana Hünerová:-)
Michal Kupsa
Souhlas, tak prosím šiřte dál. :-)
Michal Kupsa alias "Kapsa" - Webová prezentace - ! Všechny zde publikované fotografie jsou chráněny autorským zákonem !
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace