Zápis do knihy návštěv

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
13171912
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Ivan Klich
Dobrý den, Michale,
můj krátký profil na www.ivanklich.cz. Opravdu fotím jen tři roky, zaměřuji se na krajinu a architektura a specializuji se na vyhlídky nad řekami. Rád bych si s Vámi někdy v klidu útulné hospůdky nebo raději pod polojasnou oblohou popovídal právě o tématu "řeky/zákruty řek/vyhlídky nad řekami" nebo přímo pod Vaším "velením" vyrazil na výlet na místo/a, které/á neznám.
Zdravím, Ivan
Michal Kupsa
Ahoj Ivane, to se můžeme někdy domluvit, ale spíš až v zimě, teď nestíhám.
Mlčáková Mirka-Šmoulina
Ahoj Míšo,
škoda že jsem o tom tvém velkém vandru nevěděla.Údolí Oslavky miluji. Pokud zase někam pojedeš v období od 10.10. do 21.5. a nebude ti vadit společnost ženské moc ráda se přidám. Moji kamarádi v tomto období nechtějí jezdit.Je prý na ně zima a já bohužel přes léto pobývám pracovně v Chorvatsku.Kdyby jsi někdy chtěl ráda tě povodím po horách Chorvatska, Slovinska a Bosny a Hercegoviny.Neviděla jsem tě spoustu let. Nevím zda si ne mě pamatuješ jsem ta malá holka s velkým baťohem, který jste se vždycky smály. Neboj jsem holka pořád do nepohody, která nezkazí žádnou legraci.
:-) Ahoj Šmoulina:-):
Michal Kupsa
Ahoj Šmoulino, přiznám se, že už si nepamatuju, bylo toho moc. Ale Oslavku mám rád pořád a průběžně tam jezdím celej rok.
Jan Sochor
Dobrý den, chtěl jsme vás poprosit, zda můžete poslat fotku k vytištění a pár vět o vás, abychom to mohli mít ve čtvrtek na výstavě...díky moc. Psal jsme na FB, ale nevím, zda jste to dostal.

Díky
Honza Sochor, Toulava
Michal Kupsa
Ano, dostal - ozvu se na FB.
Martin
Dobrý den, mohu se zeptat? Myslíte si že Nikon d7200 je lepší než Nikon d610? Jestli ano tak v čem? Nebo jsou na stejné úrovní? Ptám se proto, že bych si rád koupil zrcadlovku od Nikonu, ale nevím kterou si vybrat. Kolega má Nikon d600 FX (Full Frame) a říká, že by už nikdy nešel do DX (APS-C). Jo a ještě myslíte, že použitím Nikonu D7200 a objektivu pro FX budou fotky ostřejší než s použitím objektivu DX? Děkuji za váš názor a čas. Přeji hezký den.
Michal Kupsa
Na to neexistuje jednoznačná odpověď - svým způsobem ano a svým způsobem ne, prostě podle toho jak na co, jak pro koho a taky jak v čem. Prostě každý fotograf potřebuje něco jiného, celkově by to bylo na delší diskuzi. Nicméně oba formáty lze i kombinovat, něco málo jsem o tom sepsal třeba zde:

http://www.michalkupsa.cz/blog/kombinace-formatu-nikon-dx-a-fx-38.html

Pokud jde o ty objektivy, tak je tomu spíš naopak a objektivy určené primárně pro DX formát, tak jsou zpravidla ostřejší - jako třeba můj nejoblíbenější 16-85mm, na který nedám dopustit a který nemá ekvivalent v FX formátu.
Jan Sochor
Dobrý den, mám pro vás připravené jako pro porotce k hodnocení fotky ze soutěže Vyfot dobrou náladu v Toulavě. Nemám an vás ale mail, kam je mám poslat. Pošlete prosím? Díky Honza Sochor
Toulava

A také jsme si všiml pěkného článku z vašeho výetu podél Lužnice - můžeme ho zveřejnit na facebooku? Díky
Michal Kupsa
Dobrý den, napsal jsem Vám na Facebooku a článek klidně sdílejte. :-)
Tulák Alfréd
Ahoj kamaráde.
Se zájmem jsem si přečetl článek "Telecí vandr na Kosím potoce. Příští léto se tam chystám, je to moje srdcová záležitost. Nyní sleduji informace jak to tam vypadá v součastnosti. Skoro stejnou cestu, jakou popisuješ, jsem prošel v opačném směru v roce 1971.Do oblasti soutoku Kosáku a Mže jsme jezdili s kamarády od roku 1967. V té době stála krásná ruina mlýna s velkým sklepem. kousek pod Michalovými Horami. Nádherné místo pro přespání. Dnes, na fotomapě, je poznat akorát bývalý náhon.
Děkuji Ti, při čtení jsem omládl o padesát let.
Tulák Alfréd Pardubice
Michal Kupsa
Ahoj Alfréde,
na fotomapě to vidět není, ale zřícenina mlýna je tam pořád, viz tahle fotka + další dvě:
http://www.michalkupsa.cz/priloha-212/zriceniny-mlyna-4890.html
Měj se co nejlíp a třeba někdy ahoj na vandru.
Kapsa
Hrnek
Ahoj \\\\\\"Vreckovko\\\\\\" Bavil jsem se na vzpomínce v Krasu s panem Šafaříkem,kterej je šutrolog,a chtěl by vydat knihu o minerálech v Krasu. K tomu schání fotografa, tak jsem si vzpoměl na tebe. Jestli budeš mít zájem,zavolej mu. ing. Jiří Šafařík,CSc Šošůvka 133 679 13 tel.603223866 e-mail safarikjiri@hotmail.cz Ahoj, Hrnek
Michal Kupsa
Ahoj a díky, zní to velmi zajímavě, ale bohužel Kras je pro mě teď dost daleko. Ale budu nad tím ještě dumat. :-)
Měj se a těším se někdy zase na viděnou.
Adam
Dobrý den
Tak jsem na Nikon D3200 zkusil objektiv AF-P a nefungoval... Byl jsem si to vyzkoušet ve Fotoskoda a tam jsem to zkusil s nvoejsim modelem D3300 a ten neměl problem. Takže bohužel nefunguje :(
Michal Kupsa
Musí fungovat - jediné, co by na D3200 mohlo nefungovat je SW vypnutí stabilizace.
Máte aktualizovaný FW?
Adam
Dobry den
Mám zrcadlovku Nikon d3200 chci se zeptat jestli na ni bude fungovat objektiv Nikkor 18-55mm AF-P. Jestli s AF-P bude fotoaparát zaostřování kontinentální ve videu automaticky a ne abych musel manuálně. Pak by ho nemělo cenu kupovat. Chci točit videa a u Af-s je nepříjemné ostření čoček. Proto chci aby objeltiv zaostřování jako objektivy od Canon STK.
Děkuji za informaci
Michal Kupsa
Ano, objektiv je kompatibilní s Nikon D3200.
Jakub
Ahoj, mám takový technický dotaz, koukal jsem tady po tvých stránkách a vypadá to, že se obracím na toho pravého :-) . Už nějaký čas zvažuji koupi zrcadlovky Nikon, ještě se pořádně musím rozhodnout jaký typ atd. Chtěl jsem se zeptat, rád fotím takové ty fotky kde je něco vepředu ostré a vše zatím je rozmazané či naopak. Chci se zeptat, jestli tuhle "funkci" musí umět zrcadlovka, či jde o nějaké nastavení objektivu, popřípadě bych byl rád, kdybys napsal, jak se to nastavuje. Byl bych ti moc vděčný za odpověď, máš úžasný web na který jsem narazil náhodou a určitě to tady všechno ještě prozkoumám.
Michal Kupsa
Ahoj, na tohle bohužel není krátká a jasná odpověď použitelná v návštěvní knize. Nicméně jde především o nastavení clony objektivu, jeho ohniskovou vzdálenost a vzálenost mezi fotoaparátem, fotografovaným objektem a pozadím. Prostě si někde něco vygoogli a přečti na téma Hloubka ostrosti .... :-)
Držím palec a dobré světlo.
Malý Petr
Dobrý den, chystám se v létě na Bajkal, jede nás 14 , je to od CK Kudrna, před chvílí jsem poslouchal Váš bezvadný rozhlasový komentář....Velice mě to nadchlo, jen ty komáři ne. Vřím, že to bude super zážitek, jedem na 21 dní, tedy letíme-Pha Mosc- Irk, tak pokud budu mít nějaké opravdu super zážitky, rád se s Vámi o ně podělím i s fotem.Malý Petr Chvaletice:cool:
Michal Kupsa
Jo, na tohle jsme dělali průzkum bojem. Pozdravuj průvodce Fíka a šťstnou cestu. :-)
JEFF RUS
Ahoj kamaráde, včera jsem měl tu čest se potkat na řece Oslavce s kamarády T.O.Zlatá podkova, slavících 60 let dvou členů. Pohostili mne gulášem a rumem a chtěl bych jim alespoň mailem ještě jednou poděkovat. Máš na ně mail, nejlépe na šerifa, tak mi ho zašli.
Dík JEFF a Čauká (Gabi)
http://josef-jeff.rajce.net/Oslavka,26.4.2015
Michal Kupsa
Ahoj Jeffe, kontakt ti pošlu mailem. :-)
Lucka Blažková
Ahoj Michale, známe se ( to je historie) z Fotoaparatu...
Pls, jako vždy, obracím se na tebe s tech. radou. Chci pevný portrétní objektiv, a nevím, zda-li mám jít do 85/1,8 G nebo 105/2,8 G AF-S VR na Nikon D7000. Převážně bych objektiv využívala v atasu...

Děkuji za radu :)

Lůů
Michal Kupsa
Ahoj Lucko, no, to je těžký .... :-) vysloveně na portréty je určitě 85/1,8 kterej je navíc i levnější. Na druhou stranu lze použít i ten 105/2,8 kterej je sice dražší, ale zase lze skvěle využít i na makro. Pokud si chceš hrát s hodně, hodně malou hloubkou ostrosti, pak ber 85/1,8. Pokud si chceš ale hrát i s makrem, ber 105/2,8. Chybu neuděláš ani s jedním, oba jsou super. :-)
Dana Hünerová
Ve všem souhlasím s textem petice. Jestli tohle nezastavíme, budou za čas naše děti, vnuci ... jezdit na výlet leda do obchodních center a stromy budou znát jenom z obrázků.
Díky všem organizátorům!
Dana Hünerová:-)
Michal Kupsa
Souhlas, tak prosím šiřte dál. :-)
Vít Aldorf

Dobrý den vážení přátelé,
dovolujeme si Vás jménem petičního výboru výše uvedené petice oslovit s velmi závažnou problematikou ve vztahu k uvažovanému vodnímu dílu na řece Oslavě u Čučic, kterým by došlo k devastaci jedinečného údolí řeky Oslavy a Chvojnice k rozvrácení jeho tvářnosti, ke zničení jeho historických a především přírodních hodnot a krás, k likvidaci výskytu kriticky ohrožených druhů fauny a flory. Došlo by také nevratnému zásahu do turistického a rekreačního využití údolí Oslavy a Chvojnice a k nezhojitelné ráně na odkazu i současnosti trampingu spojeným s tímto, České republice, unikátním územím.

Žádáme vás o vaši maximální a co nejširší podporu této, dle našeho názoru, dobré věci.

Zároveň vás, vaše přátele a vůbec všechny které můžete oslovit co nejsrdečněji zveme k účasti na akci „Petice proti přehradě na řece Oslavě- Zachraňme údolí Oslavy" – oficiální zahájení petiční akce, která bude masovým happeningem na podporu této petice. Tato akce bude podpořena účastní umělců z oblasti trampské a folkové hudby, mimo jiné skupinou Kamelot, vystoupí také Láďa Kerndl a věřím, že mnoho dalších, protože tato akce je zcela pro vystupující otevřená a těšíme se, že i další přijmou tuto výzvu .

Tato akce se uskuteční v neděli 19.6. 2016 ve 14 h na náměstí v Oslavanech.

Věřím, že vás přijde co nejvíc, protože bez vás a vaší podpory to nezvládneme!!!Vít Aldorf
zmocněnec petičního výboru
Oslavany

tel: 603 892 068
vit.aldorf@post.cz
https://www.facebook.com/ Zachraňme údolí OslavyVládě ČR Zastupitelstvu Jihomoravského kraje
Ministerstvu zemědělství ČR Zastupitelstvu kraje Vysočina
Ministerstvu životního prostředí ČR Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR
Ministerstvu pro místní rozvoj ČR Povodí Moravy, s. p.

Petice proti přehradě na řece Oslavě – „Zachraňme údolí Oslavy“

1) My, níže podepsaní, na základě čl. 18 Listiny základních práv a svobod, § 5 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním, § 12 odst. 2 písm. d) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, a § 113 zákona č. 90/1995 Sb., o jednacím řádu Poslanecké sněmovny:

a) nesouhlasíme se záměrem výstavby Vodního díla Čučice na řece Oslavě v Přírodním parku Oslava a Přírodní rezervaci Údolí Oslavy a Chvojnice, který je popsán níže v odstavci 2 této petice,
b) nesouhlasíme ani s jakýmkoli jiným podobným záměrem na výstavbu přehrady, nádrže či jiného podobného vodního díla na řece Oslavě, ať již v Přírodním parku Oslava, Přírodní rezervaci Údolí Oslavy a Chvojnice, nebo kdekoli jinde na jejím horním nebo dolním toku, pokud by byl někým zvažován, a
c) žádáme výše uvedené orgány a organizace, aby v mezích své působnosti na svých jednáních, popřípadě prostřednictvím svých oprávněných představitelů
i) projednaly záměr uvedený výše v písm. a) a vyjádřily s ním nesouhlas,
ii) projednaly i možnost záměru uvedeného výše v písm. b) a vyjádřily s ním nesouhlas.

Hlavním předmětem této petice je náš nesouhlas se záměrem a jakoukoliv realizací výstavby Vodního díla Čučice na řece Oslavě v Přírodním parku Oslava a Přírodní rezervaci Údolí Oslavy a Chvojnice, o kterém uvažuje státní podnik Povodí Moravy na základě Záměru zadání „ Oslava, vodní dílo Čučice“, technicko - ekonomické studie, který byl zveřejněn v červenci 2015 za účelem realizace vodního díla Čučice v údolí řeky Oslavy, tj. na území vyplývajícího z Generelu území chráněných pro akumulaci povrchových vod (Generel LAPV, Praha, září 2011), resp. i z Technicko-ekonomického vyhodnocení vodních nádrží pro SVP (TEVN, Brno, 1970).

2) Důvody našeho nesouhlasu jsou zejména tyto:
a) realizace záměru by vedla v unikátním a jedinečném údolí řeky Oslavy a Chvojnice k rozvrácení jeho tvářnosti a jeho devastaci, ke zničení jeho historických a především přírodních hodnot a krás, k likvidaci výskytu kriticky ohrožených druhů fauny a flory. Záměr dále povede k nevratnému zásahu do turistického a rekreačního využití údolí Oslavy a Chvojnice a k nezhojitelné ráně na odkazu i současnosti trampingu spojeným s tímto, v České republice, unikátním územím.
b) to vše nemůže přiměřeně a v kontextu s jinými možnými, bohužel, ani neuvažovanými, technickými řešeními ospravedlnit deklarovaný cíl záměru, tj. vodárenský účel rezervy pro VN Mostiště, akumulační účel (doplňkový zdroj pro JE Dukovany, nadlepšování průtoků na dolním toku Oslavy), lokální protipovodňová ochrana a případná možnost energetického využití, příp. možné další.

Informace: vit.aldorf@post.cz, https://www.facebook.com/ Zachraňme údolí Oslavy

Kontaktní adresa: Vít Aldorf, Školní 25, Oslavany 664 12

V Oslavanech dne: 27. 4. 2016

Petiční výbor ve složení:
Vít Aldorf, nar. 23.10.1970, trvale bytem: Školní 25, Oslavany 664 12 (zmocněnec)
Roman Horký, nar. 3.3.1964, trvale bytem: Merhautova 13, Brno, 613 00 (člen)
Vladimír Kerndl, nar. 16.5.1945, trvale bytem: Žernovník 18, 679 21 (člen)
Petr Bendl, nar. 24.1.1966, trvale bytem: Dolní Bezděkov 21, Bratronice, 273 62 (člen)
Josef Obršlík, nar. 17.1.1955, trvale bytem: Ketkovice 23, 664 91 (člen)
Michal Kupsa
OK - díky za info, budu šířit dál. :-)
Vladimir Bartoš
Ahoj Michale

Tak jsem na tebe narazil přes tvé příspěvky do skupiny Příroda české republiky... tak jen jak je ten svět a Brno malé...☺ Takže zdravím tě! Doufám, že se máš dobře.
Vláďa, Canon
Michal Kupsa
Ahoj Vláďo, jo, jo - svět je malej, díky a ahoj! :-)
Michal Kupsa alias "Kapsa" - Webová prezentace - ! Všechny zde publikované fotografie jsou chráněny autorským zákonem !
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace