Zápis do knihy návštěv

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
101612103
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
PaKo
Super, díky moc!
Michal Kupsa
Rádo se stalo - a najdeš to snadno, běž normálně po značce na Sedlecký hrad a přímo u něj pokračuj po cestě dál dolů, dole u vody se pak drž vpravo co to jde a tam už to najdeš. :-)
PaKo
Ahoj, plánujeme po pár měsících zase návštěvu údolí Chvojnice a Oslavy a měl bych takový "technický dotaz".

Máš to tam pěkně zmapované a projité, nevíš, zda by se dala přebrodit Oslavka mezi Sedleckým hradem a Lamberkem (podobně pohodlně jako u brodu pod Vlčím kopcem)?

V místě Lamberku jsem nikdy vyloženě u řeky nebyl, tak nevím v jakém stavu to tam je a jaká je tam hloubka, kameny atp...

Díky moc za pomoc :)
Michal Kupsa
Ahoj, teď jsem odsud přijel a když si na mapě uděláš přímku mezi oběma hrady, tak zhruba přesně tam je teď přes vodu spadený dub, přes který se dá řeka přejít. Pokud si na to netroufáš, tak tamtéž se dá v pohodě přebrodit, možná i líp, jak pod Vlčím kopcem.
Míra S.
Ahoj Michale, předem mého dotazu bych chtěl poděkovat za super stránky. Lidí, kteří vandrují po přírodě postupně ubývá, proto je třeba to všem připomínat a ukazovat nádhernými foto a články jako to děláš právě ty. Teď k mému dotazu. Dočetl jsem se, že jste společně s kamarády byli na vandru v Novohradkách v r. 2016. Moc to tam neznám a tento týden se tam chystáme s kamarádem tak plánujeme cestu,hospůdky, spaní atd.. Moc se mi zalíbilo místo, kde jste někde nedaleko Mlýnského rybníku tábořili. Místo dle fotek je někde u potoka, tak jsem tě chtěl poprosit zda by jsi mě nemohl trošku nasměrovat, kde to tábořiště je. Tak nějak jsem vydedukoval, že je to nejspíš Lužní potok a je to někde na okraji lesa. Moc ti děkuji předem za odpověď. S pozdravem Míra Syrovátka. Č. Budějovice
Michal Kupsa
Ahoj, to není žádné tábořiště, prostě jsme s sebou flákli o zem kde se nám zrovna líbilo. :-)
Je to hned u hráze, jen opačný konec, než jsou ty chalupy.
Pepum
Ahoj,
vždycky když sedím doma a mám melancholickou náladu, tak si hledám vandry. Vandry jiných. A tiše jim možná "závidím". Našel jsem Váš vandr na Kosím potoku. Já tam jezdil každé Velikonoce, třeba deset let. Nejezdím. Tak koukám. Koukám na krásné fotky a mám pocit jako bych tam zase byl. Nejsem. Budu. Mám radost, že tam někdo chodí, že to někdo tak super fotí. Přeju Vám ve výšlapech dobrou partu, dobrý kraj, dobré počasí, dobré hvězdy, všechno dobrý a budu se těšit, než někam zas vyjedu, že se alespoň kouknu na krásné fotky z Vašich toulek.

Pepum.
Michal Kupsa
Díky za podporu, Kosí potok je krásnej, stejně jako nedaleký Úterák:
https://www.michalkupsa.cz/blog/v-patek-sraz-v-utery--180.html
Ještě jednou díky a zdravím.
Petr Tomek
Dobrý den, vyskytuje se mi při fotografování takový ,,nešvar,,
Dělá mi to i u jiného objektivu, takže půjde o tělo. Při nejnižších clonách mi nefunguje autofocus. Zvlášť, pokud fotím něco vzdáleného - krajinu. Podivnost, bliká mi u toho indikátor blesku...pokud zazoomuji na větší ohniskovou vzdálenost, již ostří a mohu vyfotit.

Nevíte prosím, kde by mohl být problém ?

Děkuji za odpověď
Michal Kupsa
Tak to opravdu netuším, musel bych to viděl. Spíše doporučuji zajít se poradit do obchodu nebo servisu - tipuji jen nevhodné nastavení, třeba malá clona + moc světla, nebo tak něco.
oLGA
Dobrý den,
sháním předky mé babičky. Její babička byla jedním z dětí Františky Cetkovské a Jakuba Kupsy. Oba pocházeli ze Svitávky.
Prosím o zprávu, zda nepochází Vaši předkové také ze Svitávky.
Prosím o soukromou odpověď na daný e-mail.
Děkuji. O.Krátká
Michal Kupsa
Dobrý den, OK - posílám e-mailem.
Jaroslav Sýkora
Dobrý den. Hodlám si jako zcela amatérský fotograf koupit na svůj Nikon D7000 objektiv Nikkor 16 80 f2,8. Viděl jsem, že jste tím něco také fotil...existuje tam nějaké omezení nebo využiji potenciál objektivu bez problémů ? Někde jsem četl, že je primárně určen pro Full frame.

Momentálně mám ještě setovou 18 105 f3,5, takže posun vpřed bude snad velký...

S tím mě napadá i otázka, zda nemáte představu, kolik stojí cca upgrade na D7200.

Děkuji za odpověď :-)
Jaroslav Sýkora
Michal Kupsa
Dobrý den,
ne, objektiv Nikkor 16-80 není pro Full-Frame, naopak, je pouze pro APS-C, tedy pro DX řadu Nikonu. Kolik stojí upgrade na D7200 zjistíte snadno v každém obchodě. :-) Jinak ano, posun z objektivu 18-105 na 16-80 tam je, ale zda ho využijete je spíš o vašich schopnostech. Cena je ale podstatně vyšší ....
Zdravím a přeji dobré světlo.
Zdeněk Šašinka
Děkuji za odpověď a omlouvám se,že jsem nenapsal o jaké scény mi hlavně jde,takže dám příklad.Focení svatby v kostele.Fotím radši na vysoké ISO a pouze mírně přisvěcuji popředí externím bleskem a to ještě na něm většinou mívám malý softbox. Pro zachování atmosféry je to určitě lepší než tam napálit blesk a mít tmavé pozadí. Samozřejmě včas upozorním zákazníka na to, že z toho nebudou velké formáty na papír. Ze zkušeností se zákazníky vím, že hodně velká výjimka když by z toho chtěli dělat A4. Používám APS-C a ne FF hlavně z důvodu ceny za celkové focení a prozatím byli všichni spokojeni a to jsem fotil i svatbu pro pána, který je dobrý grafik. Dobré světlo a děkuji za Váš čas.
Michal Kupsa
Tak tohoto bych se s D7200 nebál, sám takto občas fotím třeba na vandru a A4 by z toho šla celkem na pohodu, viz třeba:
https://www.michalkupsa.cz/priloha-252/vecerni-hrani-na-usade-5525.html
Zdeněk Šašinka
Dobrý den,četl jsem vaši recenzi na Nikon D7200. Mám D7000 a zajímalo by mě jak je to s šumem.Je znatelný posun jen v JePegu ( díky odšumovacímu algorytmu ), nebo i v RAWu? Jde mi o ISO okolo 3000 a formát tisku A4 max.A3.Vím,že teď je nově v prodeji Nikon D7500 s o dost lepším čipem, ale nedá se k němu připojit grip a to mi dost vadí. Zajímá mě Váš osobní názor.
Michal Kupsa
Dobrý den, Nikon D7200 je určitě o poznání lepší než D7000 a to právě na vyšší citlivosti ISO. Čím déle ale recenze dělám, tím víc si uvědomuji, že to nikdy není tak jednoduché a jednoznačné, vždy taky ještě hodně záleží na konkrétní fotografované scéně - například na noční focení hvězd je D7200 o fous lepší, jak D500 nebo D7500. V jiných situacích je to ale zase jinak, každopádně D7200 je oproti D7000 docela slušný posun, ale zda se upgrade vyplatí, to je taky hodně individuální otázka .... :-)
Zdravím a přeji dobré světlo.
Vojtěch Krýza
Dobrý den,
v nejbližší době plánuji zakoupit svou první zrcadlovku. Vypadá to na Nikon D3400, který je všude nejvíce doporučován. Chtěl bych se ale zeptat, který z objektivů je na tom lépe. Nikon 18-55mm VR, nebo 18-105 VR.
Michal Kupsa
Dobrý den, kvalitativně to vyjde na zhruba na stejno, ale 18-105 je už k D3400 dost velký.
Patrik
Dobry večer,
Chcel by som sa vás spýtať na váš nazor ohladne dvoch objektívov.Chcem si v blizkej budúcnosti kúpiť pevný 50mm f/1.8 objektív na fotoaparát Nikon D3400.No a riešim ,či si kúpiť originálny objektív Nikkor alebo podstatne lacnejší Yongnuo.A moja hlavná otazka znie ,ktorý z týchto objektívov by ste si vybral vy a ,či rozdiely medzi týmito objektívmy sú pre amatérskeho fotografa zanedbatelné alebo nie.Rád by som totižto kúpil ten lacnejší objektív(hlavne kvôli financiam) ale ak by boli rozdiely moc velké tak pošetrím a investujem do Nikkoru.
Michal Kupsa
Dobrý den, zkráceně řečeno - já osobně bych do Yongnuo nešel. Případně zvažte také Nikon 35/1,8 DX.
Miloš Adamů
Dobrý den,
děkuji Vám za e-mail a odpověď.
Přeji dobré světlo :-)
Michal Kupsa
Rádo se stalo, zdravím a přeji dobré světlo. :-)
Miloš Adamů
Mám na Vás ještě jeden dotaz. Je zmíněný teleobjektiv Nikkor 70-300 f/4,5 - AF-P na přibližně stejné optické, kresebné a ostrostní úrovni včetně rychlosti AF jako Nikkor 70-200 f/4 AF-S ED VR? Neporovnávám clonu ani úroveň ochrany utěsnění, tam by nebylo opravdu co řešit.
Předem děkuji za odpověď.
Michal Kupsa
Ne, to opravdu není, je to dobré sklo, ale 70-200/4 je prostě špička.
Miloš Adamů
Dobrý den, děkuji Vám za odpověď.
Michal Kupsa
Rádo se stalo, zdravím a přeji dobré světlo. :-)
Miloš Adamů
Dobrý den,

děkuji Vám za odpověď. Ještě bych se Vás chtěl zeptat, jestli je objektiv Nikkor 70-300 f/4,5 - 6,3 AP-P VR lepší než Nikkor 70-300 f/4,5 - 5,6 VR.

Děkuji, jsem s pozdravem
Michal Kupsa
Verze AF-P je formátu DX, takže je o dost menší a lehčí. Pokud jde ale o samotnou optickou kvalitu, tak to podle mě vyjde zhruba nastejno.
Jiřina
Dobrý den, prosím chtěla bych letos na Oslavku, a taky tam najít pomník Maxův kříž. Nevím kde to přesně je, píše se o tom v časopisu puchejř. pokud víte něco blíže budu ráda. Děkuji
Michal Kupsa
Dobrý den, Maxova skála není na Oslavce ale na Jihlavce, ve skalách nad přehradou Dalešice, u zřícenin hradu Kozlova.
Michal Kupsa alias "Kapsa" - Webová prezentace - ! Všechny zde publikované fotografie jsou chráněny autorským zákonem !
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace