Zápis do knihy návštěv

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
91912157
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Malý Petr
Dobrý den, chystám se v létě na Bajkal, jede nás 14 , je to od CK Kudrna, před chvílí jsem poslouchal Váš bezvadný rozhlasový komentář....Velice mě to nadchlo, jen ty komáři ne. Vřím, že to bude super zážitek, jedem na 21 dní, tedy letíme-Pha Mosc- Irk, tak pokud budu mít nějaké opravdu super zážitky, rád se s Vámi o ně podělím i s fotem.Malý Petr Chvaletice:cool:
Michal Kupsa
Jo, na tohle jsme dělali průzkum bojem. Pozdravuj průvodce Fíka a šťstnou cestu. :-)
JEFF RUS
Ahoj kamaráde, včera jsem měl tu čest se potkat na řece Oslavce s kamarády T.O.Zlatá podkova, slavících 60 let dvou členů. Pohostili mne gulášem a rumem a chtěl bych jim alespoň mailem ještě jednou poděkovat. Máš na ně mail, nejlépe na šerifa, tak mi ho zašli.
Dík JEFF a Čauká (Gabi)
http://josef-jeff.rajce.net/Oslavka,26.4.2015
Michal Kupsa
Ahoj Jeffe, kontakt ti pošlu mailem. :-)
Lucka Blažková
Ahoj Michale, známe se ( to je historie) z Fotoaparatu...
Pls, jako vždy, obracím se na tebe s tech. radou. Chci pevný portrétní objektiv, a nevím, zda-li mám jít do 85/1,8 G nebo 105/2,8 G AF-S VR na Nikon D7000. Převážně bych objektiv využívala v atasu...

Děkuji za radu :)

Lůů
Michal Kupsa
Ahoj Lucko, no, to je těžký .... :-) vysloveně na portréty je určitě 85/1,8 kterej je navíc i levnější. Na druhou stranu lze použít i ten 105/2,8 kterej je sice dražší, ale zase lze skvěle využít i na makro. Pokud si chceš hrát s hodně, hodně malou hloubkou ostrosti, pak ber 85/1,8. Pokud si chceš ale hrát i s makrem, ber 105/2,8. Chybu neuděláš ani s jedním, oba jsou super. :-)
Dana Hünerová
Ve všem souhlasím s textem petice. Jestli tohle nezastavíme, budou za čas naše děti, vnuci ... jezdit na výlet leda do obchodních center a stromy budou znát jenom z obrázků.
Díky všem organizátorům!
Dana Hünerová:-)
Michal Kupsa
Souhlas, tak prosím šiřte dál. :-)
Vít Aldorf

Dobrý den vážení přátelé,
dovolujeme si Vás jménem petičního výboru výše uvedené petice oslovit s velmi závažnou problematikou ve vztahu k uvažovanému vodnímu dílu na řece Oslavě u Čučic, kterým by došlo k devastaci jedinečného údolí řeky Oslavy a Chvojnice k rozvrácení jeho tvářnosti, ke zničení jeho historických a především přírodních hodnot a krás, k likvidaci výskytu kriticky ohrožených druhů fauny a flory. Došlo by také nevratnému zásahu do turistického a rekreačního využití údolí Oslavy a Chvojnice a k nezhojitelné ráně na odkazu i současnosti trampingu spojeným s tímto, České republice, unikátním územím.

Žádáme vás o vaši maximální a co nejširší podporu této, dle našeho názoru, dobré věci.

Zároveň vás, vaše přátele a vůbec všechny které můžete oslovit co nejsrdečněji zveme k účasti na akci „Petice proti přehradě na řece Oslavě- Zachraňme údolí Oslavy" – oficiální zahájení petiční akce, která bude masovým happeningem na podporu této petice. Tato akce bude podpořena účastní umělců z oblasti trampské a folkové hudby, mimo jiné skupinou Kamelot, vystoupí také Láďa Kerndl a věřím, že mnoho dalších, protože tato akce je zcela pro vystupující otevřená a těšíme se, že i další přijmou tuto výzvu .

Tato akce se uskuteční v neděli 19.6. 2016 ve 14 h na náměstí v Oslavanech.

Věřím, že vás přijde co nejvíc, protože bez vás a vaší podpory to nezvládneme!!!Vít Aldorf
zmocněnec petičního výboru
Oslavany

tel: 603 892 068
vit.aldorf@post.cz
https://www.facebook.com/ Zachraňme údolí OslavyVládě ČR Zastupitelstvu Jihomoravského kraje
Ministerstvu zemědělství ČR Zastupitelstvu kraje Vysočina
Ministerstvu životního prostředí ČR Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR
Ministerstvu pro místní rozvoj ČR Povodí Moravy, s. p.

Petice proti přehradě na řece Oslavě – „Zachraňme údolí Oslavy“

1) My, níže podepsaní, na základě čl. 18 Listiny základních práv a svobod, § 5 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním, § 12 odst. 2 písm. d) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, a § 113 zákona č. 90/1995 Sb., o jednacím řádu Poslanecké sněmovny:

a) nesouhlasíme se záměrem výstavby Vodního díla Čučice na řece Oslavě v Přírodním parku Oslava a Přírodní rezervaci Údolí Oslavy a Chvojnice, který je popsán níže v odstavci 2 této petice,
b) nesouhlasíme ani s jakýmkoli jiným podobným záměrem na výstavbu přehrady, nádrže či jiného podobného vodního díla na řece Oslavě, ať již v Přírodním parku Oslava, Přírodní rezervaci Údolí Oslavy a Chvojnice, nebo kdekoli jinde na jejím horním nebo dolním toku, pokud by byl někým zvažován, a
c) žádáme výše uvedené orgány a organizace, aby v mezích své působnosti na svých jednáních, popřípadě prostřednictvím svých oprávněných představitelů
i) projednaly záměr uvedený výše v písm. a) a vyjádřily s ním nesouhlas,
ii) projednaly i možnost záměru uvedeného výše v písm. b) a vyjádřily s ním nesouhlas.

Hlavním předmětem této petice je náš nesouhlas se záměrem a jakoukoliv realizací výstavby Vodního díla Čučice na řece Oslavě v Přírodním parku Oslava a Přírodní rezervaci Údolí Oslavy a Chvojnice, o kterém uvažuje státní podnik Povodí Moravy na základě Záměru zadání „ Oslava, vodní dílo Čučice“, technicko - ekonomické studie, který byl zveřejněn v červenci 2015 za účelem realizace vodního díla Čučice v údolí řeky Oslavy, tj. na území vyplývajícího z Generelu území chráněných pro akumulaci povrchových vod (Generel LAPV, Praha, září 2011), resp. i z Technicko-ekonomického vyhodnocení vodních nádrží pro SVP (TEVN, Brno, 1970).

2) Důvody našeho nesouhlasu jsou zejména tyto:
a) realizace záměru by vedla v unikátním a jedinečném údolí řeky Oslavy a Chvojnice k rozvrácení jeho tvářnosti a jeho devastaci, ke zničení jeho historických a především přírodních hodnot a krás, k likvidaci výskytu kriticky ohrožených druhů fauny a flory. Záměr dále povede k nevratnému zásahu do turistického a rekreačního využití údolí Oslavy a Chvojnice a k nezhojitelné ráně na odkazu i současnosti trampingu spojeným s tímto, v České republice, unikátním územím.
b) to vše nemůže přiměřeně a v kontextu s jinými možnými, bohužel, ani neuvažovanými, technickými řešeními ospravedlnit deklarovaný cíl záměru, tj. vodárenský účel rezervy pro VN Mostiště, akumulační účel (doplňkový zdroj pro JE Dukovany, nadlepšování průtoků na dolním toku Oslavy), lokální protipovodňová ochrana a případná možnost energetického využití, příp. možné další.

Informace: vit.aldorf@post.cz, https://www.facebook.com/ Zachraňme údolí Oslavy

Kontaktní adresa: Vít Aldorf, Školní 25, Oslavany 664 12

V Oslavanech dne: 27. 4. 2016

Petiční výbor ve složení:
Vít Aldorf, nar. 23.10.1970, trvale bytem: Školní 25, Oslavany 664 12 (zmocněnec)
Roman Horký, nar. 3.3.1964, trvale bytem: Merhautova 13, Brno, 613 00 (člen)
Vladimír Kerndl, nar. 16.5.1945, trvale bytem: Žernovník 18, 679 21 (člen)
Petr Bendl, nar. 24.1.1966, trvale bytem: Dolní Bezděkov 21, Bratronice, 273 62 (člen)
Josef Obršlík, nar. 17.1.1955, trvale bytem: Ketkovice 23, 664 91 (člen)
Michal Kupsa
OK - díky za info, budu šířit dál. :-)
Vladimir Bartoš
Ahoj Michale

Tak jsem na tebe narazil přes tvé příspěvky do skupiny Příroda české republiky... tak jen jak je ten svět a Brno malé...☺ Takže zdravím tě! Doufám, že se máš dobře.
Vláďa, Canon
Michal Kupsa
Ahoj Vláďo, jo, jo - svět je malej, díky a ahoj! :-)
Roman Šafránek
Dobrý den,dostal jsem na vás tip.Potřeboval bych poradit s velmi starým fotoaparátem,je ještě na skleněné desky.Potřeboval bych vědět co to vlastně je a jakou to má zhruba cenu.Nemám pro něj využití a proto uvažuji o prodeji. Ve
předu je napsáno D.R.G.M IBSO D.R.P
Doppel Anastigm at Eurynar 1:65f =10,5cm No 250832 Roden stock Munchen
Michal Kupsa
OK - pořešíme po mailu. :-)
Lenka Tréglová
Zdravím a mám na vás pracovní dotaz. Prosím, napište mi na mail. Díky!

Lenka Tr.
Michal Kupsa
OK - píšu ! :-)
Marcel Kudlvasr
Ahoj Kapso - Michale, díky za Echo, uděláme To na Jaře, jinak...Brdy počkaj a Já stejně pojedu do Brna na Bystrc,za Synem Martinem(35 let, ajťák), co se k Vám přiženila máte ho aj s Fúzama, Jó Mórava, má Takú kúzelnú Moc...Jo je To tak a Prágl občas stojí za drek, hej...o Lidech v ní ani nemluvě, jo mluvím o Lidech nedobrých, pochopitelně.
Tak se domluvíme a,,svezu,,se Já někam s Tebou na vandr, a můžem se na ToPoudání a Pábení slízt v Brně a okolí. Povalím To z Príglu na Kroměříž, za Kámošom Jurou zo Slovácka,Hej...Já mám více času něž Ty Michale. Je To na Tobě: Kdy, Kde a Kam,...a v Kolik. Těší se na Tebe, Vás Tulák Máca od Zvonu...mějme se rádi, Pod Modrou Oblohou.
psáno na Poledních potokách , na Pražci...fotku Ti někam pověsím...Šťasten je ten, Kdo každý Den, Večer si můáe Říct,...Zítřku Můj, Buď si jaký chceš, Dneska jsem žil!
Michal Kupsa
OK - ozvu se a na jaře to domluvíme. :-)
Marcel Kudlvasr
Ahoj Kapso - Michale, sice jsme se na Brdech či Hřebenech Brdouch još nepotkali?! Ale to se dá lehce napravit, ozvi se mi...Pokecáme a Zapábíme při vzpomínkách na Zlaté Časy a třeba i vyjedeme spolu na vandr či Expedišn - Vblkej Vandr,...je To na Tobě , Hej...Tulák Máca od Zvonu, no Těším se na Tebe, nšjak je o Parťáky nouze, hecht.Můžem začít na Georgině, nad Ovčárnou, kousek od bufáče na Skalce...
Michal Kupsa
Ahoj, jasně, nějakej vandr můžeme dát, i když se přiznám, že na Brdy moc často nejezdím. :-)
Pavel
Michale,
chci te jenom pozdravit.Fandim ti, clanky jsou zajimave. Diky
Michal Kupsa
Ahoj, moc díky za podporu, vážím si toho. :-)
šaman
Ahoj kamaráde,

nevíš jestli bude letos potlach v Kuničkách.

Díky za odpověď,

šaman
Michal Kupsa
Ahoj, určitě bude, ale přesnej termín ještě nevím.
Martin Ryba
Dobrý den, uvazuji o přechodu z kinofilmu na digital. Dnes v obchode jsem si trochu osahaval D7100, ale nevim, jestli je to matnici nebo objektivy, ale byl jsem dost zklamany, ze dost tezko dokazu rucne zaostrit, resp. ze se mi obraz v hledacku porad nezda uplne ostry. A to jsem si tam nechal prendat i pevnou padesatku, kde by mel byt obraz pekny. Jake mate zkusenosti Vy s ručním ostrenim na digitalu? Koukam, ze pouzivate D7200...

Diky moc za reakci.
Michal Kupsa
Pokud se vám nezdá obraz v hledáčku ostrý, tak je pravděpodobně špatně nastavená dioptrická korekce hledáčku - malé kolečko hned u hledáčku. Jinak současné systémy automatického zaostřování jsou již natolik přesné, že už si ani nevzpomínám, kdy naposledy jsem vůbec ostřil ručně .... :-)
Vladimír
Ahoj všem, nevíte někdo jak je to s vízy do Azerbajdžánu? Chtěl bych v březnu vyrazit na menší výlet, ale trošku se mi nechce kupovat letenky a potom zjistit, že potřebuji zvací dopis nebo dávat úředníkům úplatky. Díky za případné info.
Michal Kupsa
Aktuálně teď bohužel nevím, už je to pár pátků, co jsem tam byl naposledy. Nicméně přímá linka do Baku zatím stále lítá.
Zdena Riedlová
Ahoj... v Archivech máme Nejkrásnější blues uvedeno jako alternativní název, s tím, že původní jméno je Daina, autorem textu je Paulík Jaroslav Jan (Jerry). Jinak chválím výběr... písnička je skvělá a bezvadně zahraná... Velká radost a dobrá práce... Zdravím Zdena
Michal Kupsa
Ahoj, díky za doplnění, mám ale ještě jiné info o možném textaři, ještě to prověřím a ozvu se.
Jinak nápodobně, archiv KFTP je super věc a držím palec.
ZdeněkK
Posílám Vám mé fotky na Zonerámě, zejména od nás z jihu Čech a prosím lokalizaci fotky "Vodního kamene"

https://www.zonerama.com/JizniCechy

Děkuji.
Zdeněk Kubeš, na FB HasánekHasan
Michal Kupsa
Díky, polohu Vodního kamene pošlu mailem. :-)
Michal Kupsa alias "Kapsa" - Webová prezentace - ! Všechny zde publikované fotografie jsou chráněny autorským zákonem !
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace