Domů » Články » Recenze » Xiaomi Mi Note 10 Pro - uživatelská recenze

Xiaomi Mi Note 10 Pro - uživatelská recenze

Pro další recenzi mobilních telefonů jsem tentokrát vybral model Xiaomi Mi Note 10 Pro, který je v současné době velmi diskutovaným modelem. Není se čemu divit, protože patří k nejlépe fotografujícím mobilům na trhu. Pokud tedy patříte k těm, kteří kladou u mobilu důraz právě na fotoaparát, pak rozhodně zbystřete. Vysoká kvalita fotoaparátu je navíc pojištěna doslova obří kapacitou baterie a také skvělým displejem. Více v mé obvyklé uživatelské recenzi a to včetně praktických ukázek.

Xiaomi Mi Note 10 ProXiaomi Mi Note 10 Pro - telefon je v prodeji v trojici barevných provedení, černý, bílý a také zelený (v reálu spíš modrý).

Obsah balení, baterie a nabíječka

Mobilní telefon Xiaomi Mi Note 10 Pro je dodáván v obvyklé papírové krabičce, jejíž půdorys není o mnoho větší, než samotný mobil a hloubka je jen tak akorát, aby se vešlo dodávané příslušenství. Tím je v prvé řadě velmi výkonná 30 W nabíječka, která dokáže zcela vybitý mobil nabít zhruba za hodinu, a to i přes vysokou kapacitu baterie 5260 mAh. V praxi pak navíc většinou člověk nabíjí telefon, který není zcela vybitý a pokud zůstává aspoň 20-30% energie, je nabíjení ještě mnohem rychlejší. Pokud budete chtít být k baterii telefonu šetrní a použijete běžnou 2A USB nabíječku, tak i z té se nabije velmi rychle. To je v kombinaci s vysokou kapacitou baterie velmi silnou zbraní tohoto telefonu a dobrou zprávou pro aktivní uživatele. Telefon nejenže vydrží opravdu hodně dlouho nabitý, ale navíc jej lze v případě potřeby i skutečně rychle nabít a tohle je jedna z věcí, kterou dodnes řada konkurenčních výrobců silně podceňuje. Co je platný i skvělý mobil, který však příliš dlouho nevydrží, nebo se nabíjí půl dne? Tohle se opravdu hodně povedlo a výdrž mobilu Xiaomi Mi Note 10 Pro bych bez váhání zařadil k současné špičce.

Firemní produktové fotografie mobilního telefonu Xiaomi Mi Note 10 Pro:

Xiaomi Mi Note 10 Pro - jednotlivé barevné varianty Xiaomi Mi Note 10 Pro - zelené provedení Xiaomi Mi Note 10 Pro - černé provedení Xiaomi Mi Note 10 Pro - bílé provedení

Xiaomi Mi Note 10 Pro - spodní strana telefonu s USB-C konektorem Xiaomi Mi Note 10 Pro - horní strana telefonu Xiaomi Mi Note 10 Pro - pravá strana telefonu s tlačítky Xiaomi Mi Note 10 Pro - levá strana telefonu

Ale zpět k obsahu balení – v krabičce dále najdeme obvyklé šťourátko na SIM kartu. Po otevření šuplíčku na Nano SIM zjistíte, že telefon je duální a sloty SIM karty nejsou očíslované, takže pokud používáte dvě čísla, tak je jedno, kam kterou kartu strčíte. Drobnost, ale taky potěší, že nemusíte lupou zkoumat, která SIM patří kam. Dále v balení najdete obvyklý USB kablík, v tomto případě již nový USB-C, jehož hlavní výhodou asi je, že nemusíte zkoumat, jak jej do telefonu zasunout. Samotný kablík je bílý, poměrně tuhý a snad jen, že by mohl být trochu delší, ale komu ten zhruba metr nestačí, tak to lze snadno vyřešit nějakou alternativou. V neposlední řadě pak je obsahem balení silikonové pouzdro, které telefon částečně ochrání a na zadní straně dorovná vyčnívající fotoaparát. Samotný mobil se vyrábí v černém, bílém a zeleném provedení. U zeleného (tedy v reálu spíš modrého) velmi atraktivního provedení je silikonový obal zcela čirý, takže mobilu neubírá na kráse.

Co v balení naopak nenajdeme jsou sluchátka, což trochu zamrzí, protože jiní výrobci dávají i k mnohem levnějším telefonům už roky poměrně kvalitní sluchátka. Někdo by také mohl namítnout, že chybí bezdrátové nabíjení, ale to už je spíš otázka osobních preferencí a zvyklostí. Mě osobně tedy nechybí, třeba už jen proto, že USB kablík mám prostě vždy po ruce, protože jím nabíjím i jiná elektronická zařízení a také proto, že mi nezabírá místo na stole.

Firemní produktové fotografie Xiaomi Mi Note 10 Pro - použité technologie:

Xiaomi Mi Note 10 Pro - rychlé nabíjení Xiaomi Mi Note 10 Pro - vysoká kapacita baterie Xiaomi Mi Note 10 Pro - čtečka otisků prstů přímo v displeji Xiaomi Mi Note 10 Pro - procesor Qualcomm Snapdragon 730G

Mechanické provedení, design a displej

První dojem z telefonu, když jej vezmete prvně do ruky je, že je mírně těžší, než by člověk čekal, ale opravdu jen mírně a je to víc než přijatelná daň za tak vysokou kapacitu baterie. Třeba já osobně jsem se zařekl, že telefony s baterií pod 5000 mAh mě už v podstatě ani nezajímají, protože pokud jej chcete opravdu aktivně používat, tak prostě potřebujete kvalitní baterii, a to možná víc než jiné, zdánlivě důležité parametry. Další dojem je, že celý telefon jako takový je poměrně dosti robustní. Rámeček je kovový a displej i zadní strana jsou chráněny vysoce odolným sklem Corning Gorilla Glass 5, tedy již páté generace tohoto vyhlášeného skla, které opravdu hned tak nepoškrábete. Mobil jako celek je přitom jen necelý centimetr silný, takže je to opravdu tenká placka. Celkově tenký dojem navíc ještě zesiluje zaoblení zezadu, ale i zepředu, a to včetně displeje. Toto zaoblení je dnes módní, ale dle mého názoru je spíše na škodu. Vypadá to sice velmi efektně, ale trochu to zhoršuje bezpečné držení, znesnadňuje použití i efektivitu oblíbených ochranných pouzder a u některých aplikací vám mohou některé ovládací prvky zasahovat již do zaoblení, což je věc, na kterou si člověk musí zvykat.

Design jako takový je zcela minimalistický, ale velmi efektní. Osobně se mi nejvíce líbí zelené, v reálu ale spíše modré provedení, které je opravdu přímo parádní. Na samotném mobilu jsou jen tři tlačítka, klasická kolébka hlasitosti a vypínač. Nechybí ale ani klasický 3,5mm konektor na sluchátka. Marně byste ale hledali například notifikační LED diodu, což je myslím velká škoda. Telefon sice umožňuje spuštění tzv. ambientního displeje, který zobrazuje oznámení aplikací, ale zvyk je železná košile a myslím, že hodně uživatelům bude notifikační LED chybět i tak. Stejně marně budete na těle telefonu hledat i čtečku otisků prstů, to ale není tím, že by ji neměl, ale proto, že je skrytá přímo v displeji. Jakmile zamčeným mobilem pohnete, zobrazí se na displeji slabě zvýrazněný otisk prstu, na který přiložíte prst a je to. Velmi efektní a také dlužno dodat, že čtečka je citlivá, přesná i rychlá. Telefon ale můžete odemknout také pomocí snímání tváře předním fotoaparátem anebo zařízení Bluetooth.

Xiaomi Mi Note 10 Pro-firemní video v krátkosti popisující design telefonu.

Samotný displej využívá technologii AMOLED a pokud bych ho měl popsat jedním slovem, tak bych se nebál použít výrazu úžasný. Pokud vás ale zajímají i podrobnosti, tak zabírá celkem 88% čelní strany telefonu, úhlopříčku má 6,47" s poměrem stran 19,5:9 a s rozlišením 2340x1080 pixelů (jemnost 409 PPI). Jas displeje je přitom na maximu tak vysoký, že je opravdu naprosto zřetelný i na přímém slunci. V běžných situacích si ale celkem v pohodě vystačíte i s polovičním jasem. Barevné podání je přitom skutečně věrné a žádné kýčovité barvičky se naštěstí nekonají. V případě her a grafiky (například předinstalovaná pozadí) pak vynikne také skvělý kontrast, přičemž černá je zde opravdu černá. Obecně jde o jeden z nejlepších displejů na současném trhu. Také dotyková plocha je citlivá a rychle reagující. Displej je prostě důležitý a tohle je jednoznačně jedno z dalších velkých plusů mobilního telefonu Xiaomi Mi Note 10 Pro.

Hlavní technické pametry telefonu Xiaomi Mi Note 10 Pro:

Displej6,47" AMOLED, 2340 x 1080 pixelů
Sklo displejeCorning Gorilla Glass 5
RAM8 GB
Interní úložiště256 GB
ProcesorQualcomm Snapdragon 730 G
Hlavní fotoaparát108 Mpix, f/1,69, optická stabilizace
Přední fotoaparát32 Mpix, f/2, optická stabilizace
Sloty pro karty2 x SIM
Operační systémGoogle Android 9 Pie (brzy bude 10)
Kapacita baterie5.260 mAh
Rozměry158 x 74 x 9,7 mm
Hmotnost208 gramů

Hardware a software

Pokud jde o hardwarovou výbavu, tak je tento telefon vybaven osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 730, vyrobeným 8nm procesem, který zajišťuje nižší spotřebu i při vyšším výkonu. Zjednodušeně řečeno odpovídá procesor dané cenové kategorii a osobně si myslím, že běžnému uživateli je to stejně fuk, protože výkon je prostě dostatečný i na náročné hry a o běžných aplikacích ani nemluvě. Podstatnější je třeba paměť RAM, která je 8 GB, což je už docela dost slušná porce. Ještě podstatnější je ale interní paměť, která má hodnotu 256 GB, což je také více něž slušný prostor. Zde by se dalo podotknout, že telefonu chybí slot pro paměťovou kartu, ale právě vzhledem ke zmíněné velikosti interní paměti to nepovažuji za podstatné – stejnou kapacitu SSD disku má i můj ne zase tak starý ani špatný notebook, který používám. V tomto ohledu tedy telefonu Xiaomi Mi Note 10 Pro nemám naprosto co vytknout.

Důležitá je také konektivita a v tomto ohledu nebylo u mobilního telefonu Xiaomi Mi Note 10 Pro ponecháno nic náhodě. K dispozici je již zmíněná možnost používat Dual SIM, tedy dvě nano SIM karty s plnou podporou rychlých dat LTE. Dále je k dispozici dvoupásmová Wi-Fi ve standardu 802.11 a/b/g/n/ac. Bluetooth je v nejnovější verzi 5.0 s velmi nízkou spotřebou energie a nechybí ani rozhraní NFC s podporou Google Pay, takže tímto mobilem lze bez problémů i platit u platebních terminálů. Přímo skvělý, a hlavně rychlý i přesný je také systém určování polohy, který podporuje hned čtyři systémy – GPS, GLONASS, Galileo a Beidou. Velmi příjemným bonusem, který rozhodně není ani dnes úplně běžný je pak vestavěný FM přijímač a také infračervený port, díky kterému je možné telefon používat místo běžného dálkového ovládání televize, domácího kina a dalších domácích elektronických systémů. Naopak chybí podpora mobilní 5G sítě, což je ale podle mě nepodstatné vzhledem k tomu, že 5G pokrytí je v ČR stále minimální. Drobným nedostatkem pak ještě možná je, že konektor USB-C odpovídá pouze standardu 2.0 a nikoli 3.0, ale to je opět spíše maličkost, kterou drtivá většina uživatelů ani nezaznamená.

Mobilní telefon Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázky menu a ovládání:

Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka menu nastavení Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka menu nastavení Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka menu nastavení Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka menu fotoaparátu

Pokud jde o softwarovou výbavu, tak je Xiaomi Mi Note 10 Pro vybaveno Androidem ve verzi 9 Pie, ale jedním dechem rovnou dodávám, že aktualizace na nejnovější verzi Android 10 již byla oficiálně přislíbena a lze ji očekávat v dohledné době. Tento fakt rozhodně přikládám do seznamu kladů, protože je vidět, že výrobce neřeší jen přítomnost, ale řeší i tolik potřebné aktualizace. Samotný systém je dále vybaven rozsáhlou nadstavbou MIUI 11 (a přislíbena je i aktualizace na blížící se vydání MIUI 12), která ale celkově působí lehkým a jednoduchým dojmem. Součástí nadstavby je také několik předinstalovaných aplikací. Spíše jen pro jistotu dodám, že Xiaomi má plnou podporu služeb Google, což je doslova obrovská výhoda například oproti konkurenční značce Huawei, která o tuto podporu přišla. Osobně bych si telefon bez této podpory nekoupil už je z principu. Jako celek systém běží opravdu hladce a velmi rychle se skvělou odezvou. Jediné, co by snad dalo namítnout, že byť je nadstavba MIUI 11 zdařilá, tak je tu pořád poměrně vysoké procento uživatelů, kteří by raději upřednostnili čistý Android bez jakékoli nadstavby. Ale to už je otázka osobních zvyklostí a preferencí, stejně jako otázka předinstalovaných aplikací. Těch je v Xiaomi Mi Note 10 Pro poměrně hodně a rozdělil bych je do dvou skupin. První jsou ty, které jsou skutečně užitečné a velmi dobře funkční. Zde jde zejména o nástroje pro optimalizaci systému, přehrávač hudby, vestavěný kompas či vodováha a další užitečné drobnosti. Druhou skupinou jsou pak ale ty, které spíš jen dublují nabídku služeb Google a pro značnou část uživatelů jsou doslova k ničemu a přitom není vůbec snadné se jich zbavit.

Xiaomi Mi Note 10 Pro - firemní video s vypíchnutím hlavních vlastností fotoaparátu telefonu.

Fotoaparát

V této kapitole se dostáváme k tomu asi vůbec nejlepšímu, čím Xiaomi Mi Note 10 Pro disponuje a sice k fotoaparátu. Tedy ono je těch fotoaparátů vlastně hned 6, tedy opravdu slovy šest! Na přední straně telefonu je 32 Mpix selfie fotoaparát, který podporuje umělou inteligenci, HDR a umí natáčet i Full-HD video. Hlavně ale fotí velmi dobře a také umí skvěle detekovat obličej. Stejně dobře umí odlišit i oddělit objekty mimo detekovaný obličej a SW je rozmazat, čímž vzniká efekt malé hloubky ostrosti a zvýraznění fotografovaného obličeje. Je to dobře vidět na ukázkové fotografii selfie se psem. V dnešní době rouškové neměl fotoaparát problém zaostřit přesně na oko, přestože z obličeje krom očí nebylo vidět vůbec nic a psa hned vedle SW dokonale a přirozeně rozmazal, takže vypadá jako by byl mimo hloubku ostrosti. Musím uznat, že tohle tedy funguje opravdu na jedničku s hvězdičkou.

Na zadní straně telefonu je pak pětice fotoaparátů, z nichž největší chloubou je hlavní fotoaparát disponující přímo ohromujícím rozlišením 108 Mpix, takže výsledné fotografie mají v plném rozlišení rozměr 12032x9024 pixelů. To je opravdu nářez, ale na druhou stranu tohle asi naplno využijete málokdy a také je nutno počítat s tím, že takové fotografie jsou datově o poznání větší, takže v paměti zabírají více místa. Proto pokud fotíte hodně, pak doporučuji využívat maximální rozlišení uvážlivě. Neméně zajímavé je, že tento fotoaparát je navíc vybaven kvalitní optickou stabilizací, která skutečně výrazně pomůže při fotografování za horších světelných podmínek. No a kdo by si chtěl s fotografiemi před jejich publikací ještě pohrát, tak je dobrou zprávou i fakt, že snímky lze ukládat i ve formátu RAW, což značně rozšiřuje možnosti jejich následného zpracování a vylepšení.

Firemní produktové fotografie Xiaomi Mi Note 10 Pro - technologie fotoaparátů:

Xiaomi Mi Note 10 Pro - pětice fotoaparátů na zadní straně Xiaomi Mi Note 10 Pro - specifikace fotoaparátů Xiaomi Mi Note 10 Pro - detail optické stabilizace OIS Xiaomi Mi Note 10 Pro - skóre v testovací laboratoři Dxomark

Velmi zajímavý je i druhý fotoaparát s extrémně širokým úhlem záběru 117°, který je díky tomu ideálním parťákem třeba na krajinky a zejména na fotografování interiérů, architektury či jiných stísněných prostorů. Rozlišení je dostatečných 20 Mpix, barevné podání je velmi příjemné, stejně jako dynamický rozsah a dobře potlačené je také zaoblené zkreslení připomínající rybí oko, které je u takto širokoúhlého záběru jinak poměrně časté. Fotoaparát je také vybaven automatickým zaostřováním, díky kterému lze zaostřit i na velmi krátkou vzdálenost, takže jej případně můžete využít i na zajímavé makrofotografie. Neméně zajímavé jsou ale i další dva fotoaparáty pokrývající opačný konec spektra, tedy portrétní a nahrazující teleobjektiv. Tady si naopak můžete vzdálenější objekty "přiblížit" a opět musím konstatovat, že to funguje velmi dobře a telekamera je dokonce také vybavena optickou stabilizací, což výrazně eliminuje možnost rozmazaných snímků. Celkový rozsah všech fotoaparátů od extrémně širokoúhlého až po teleobjektiv můžete posoudit podle ukázkových fotografií, kde je v první sérii čtveřice snímků pořízených z jednoho místa.

Poslední fotoaparát je speciálně určen na makrofotografie a jeho hlavní výhodou je především to, že k fotografovanému objektu lze jít opravdu hodně blízko a fotografovat i nejjemnější detaily. Na druhou stranu jde spíše o jeden z prvních pokusů na tomto poli, protože praktické využití značně snižuje velmi nízké rozlišení pouhé 2 Mpix a také samotná kvalita snímků je celkově o poznání slabší než z ostatních fotoaparátů. Nicméně i tak jde o zajímavý počin. Za zmínku pak stojí i samotná aplikace fotoaparátu, která je přehledná a snadno pochopitelná i pro začátečníky. Nicméně vzhledem k možnostem a velkému množství funkcí je i tak nutno právě u začátečníků počítat s tím, že to prostě chvilku potrvá, než si aplikaci osahají a sžijí se s ní. Není to ale nic složitého a po chvíli praxe pochopí opravdu snad každý. Pro zkušenější uživatele je pak práce s fotoaparátem i aplikací doslova radost. Výrobce přitom myslel i na takovou drobnost, že když i při fotografování zachytíte libovolný QR kód, tak ho systém detekuje a rovnou vám nabídne zobrazení podrobností přímo ve fotoaparátu, a to bez nutnosti použití speciální aplikace.

Ukázkové fotografie pořízené telefonem Xiaomi Mi Note 10 Pro - rozsah fotoaparátů:

Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka praktické fotografie Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka praktické fotografie Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka praktické fotografie Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka praktické fotografie

Velmi široké jsou i možnosti natáčení videa. V nejvyšší dostupné kvalitě, tedy ve 4K rozlišení je možné natáčet rychlostí 30fps. Zde možná někomu může chybět vyšší rychlost snímání 4K/60fps, ale osobně si myslím, že se to bude týkat jen minimálního počtu uživatelů. Jednak je i při 30fps pohyb slušně plynulý a za druhé z praxe vím, že naprostá většina uživatelů si pořád vystačí s Full-HD rozlišením, kde je možné nastavit rychlost snímání i na těch 60fps. Za pochvalu rozhodně stojí kvalitní stabilizace obrazu, která je opravdu účinná. To ale zdaleka není všechno a v režimu natáčení videa je možné využít i dalších zajímavých funkcí. Nejde přitom jen o obvyklé zrychlené či zpomalené video, ale k dispozici je i časosběrné snímání, navíc obohacené o možnost velmi detailního nastavení intervalu. Naopak při natáčení akčnějšího videa se hodí sledování pohyblivého objektu.

Celkovou kvalitu fotoaparátu, respektive fotoaparátů, potvrzuje i světoznámá testovací laboratoř Dxomark, kde Xiaomi Mi Note 10 Pro (pozor, na jiných trzích a také na webu Dxomark označován jako Xiaomi Mi CC9 Pro) patří k absolutní světové špičce a drží se v tomto ohledu aktuálně v TOP 10 nejlepších. To asi nejlépe hovoří samo za sebe.

Běžné fotografie pořízené na ukázku telefonem Xiaomi Mi Note 10 Pro:

Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka praktické fotografie Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka praktické fotografie Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka praktické fotografie Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka praktické fotografie

Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka praktické fotografie Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka praktické fotografie Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka praktické fotografie Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka praktické fotografie

Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka praktické fotografie Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka praktické fotografie Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka praktické fotografie Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka praktické fotografie

Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka praktické fotografie Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka praktické fotografie Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka praktické fotografie Xiaomi Mi Note 10 Pro - ukázka praktické fotografie

Odkaz na kompletní laboratorní výsledky na webu Dxomark: Xiaomi Mi Note 10 Pro

Příslušenství, cena a závěr

Telefon je vybaven i kvalitním přehrávačem hudby, takže rozhodně doporučuji nákup kvalitních sluchátek, což vám usnadní fakt, že je možné je připojit i přes obvyklý 3,5 mm konektor. Náročnější samozřejmě mohou zvolit i bezdrátová Bluetooth sluchátka. Ať tak nebo tak, obojí je možné sladit s telefonem nákupem přímo od stejného výrobce, tedy Xiaomi. Od stejného výrobce ale můžete mobil doplnit třeba i chytrými hodinkami, nebo sportovním náramkem. Od alternativních výrobců je pak k dispozici celá řada obalů a pouzder. Já osobně mám nejraději odolná pouzdra vhodná především pro hrubější zacházení, například při pobytu v přírodě, sportu a podobně. Nejenže zvyšují celkovou odolnost, ale mobil se díky nim také většinou lépe drží.

Aktuální (04/2020) prodejní cena mobilního telefonu Xiaomi Mi Note 10 Pro je 15.999,- Kč. To není zrovna málo, ale cena je relativní a záleží na tom, jak se na to díváme. Na trhu existují i mnohem dražší telefony, které ovšem již nenabídnou mnoho navíc. Pokud by ale byla pro vás prodejní cena i tak vysoká, podívejte se ještě na levnější variantu Xiaomi Mi Note 10. Název je tedy v podstatě stejný, jen na konci chybí označení "Pro", jinak je téměř stejný i samotný telefon. Rozdíl je pouze v tom, že levnější varianta má o 2 GB menší paměť RAM, tedy "jen" 6 GB a na polovinu se zmenšila i interní paměť, tedy konkrétně z 256 GB na 128 GB, což je ale ještě pořád dost a to i přes chybějící možnost rozšíření paměťovou kartou SD. Hlavně je ale varianta Xiaomi Mi Note 10 levnější o rovné tři tisíce, takže jeho aktuální (04/2020) prodejní cena je 12.990,- Kč.

Úsporný tip: Zkuste Xiaomi Mi Note 10 (bez označení Pro na konci), moc se neliší a je levnější. :-)

Hlavní výhody mobilního telefonu Xiaomi Mi Note 10 Pro:

- Celkově skvěle vyvážené vlastnosti
- Přímo excelentní fotoaparát s optickou stabilizací a podporou RAW
- Velká baterie a rychlé nabíjení
- Špičkový AMOLED displej
- Velmi zdařilý design
- Velká interní paměť i paměť RAM
- Přislíbena aktualizace na Android 10
- Přislíbena aktualizace na MIUI 12
- Kvalitní a hlasitý zvuk
- Infraport

Hlavní nevýhody mobilního telefonu Xiaomi Mi Note 10 Pro:

- Chybí notifikační LED
- Zbytečně zaoblené okraje displeje
- V balení chybí sluchátka
- Někdo by možná raději čistý Android

Mobilní telefon Xiaomi Mi Note 10 Pro je ideální zejména pro ty, kteří už nechtějí fotit fotoaparátem, ale vyžadují kvalitní fotky od mobilu. V tomto ohledu patří tento model opravdu mezi skutečnou absolutní světovou špičku. Nejde ale jen o fotoaparát, ze zkušenosti vím, že naprostá většina uživatelů klade při výběru největší důraz především na něco, co bych s trochou nadsázky nazval "svatou trojicí mobilu", tedy kvalitní fotoaparát, co největší výdrž baterie a kvalitní displej. Všechny tyto tři parametry jsou v tomto případě vynikající, navíc doplněné o prémiový design, velkou interní paměť i paměť RAM a celkově skvělé HW ale i SW vybavení a v neposlední řadě také přislíbené aktualizace na nejnovější verzi systému. Ale abych zase nepřechválil, tak zamrzí především absence notifikační LED diody, a tak trochu nešťastné i zcela zbytečné zaoblení displeje na krajích. V dané cenové kategorii je také až překvapivá absence sluchátek jako součást balení a některým uživatelům by také možná vyhovovala volba čistého Androidu, nebo aspoň méně předinstalovaných aplikací. Pokud ale patříte k těm již zmíněným, kteří preferují onu "svatou trojici" foťák, baterie a výdrž, a hledáte nový model, tak vám Xiaomi Mi Note 10 Pro nebo i levnější Xiaomi Mi Note 10 vřele doporučuji, protože vážných konkurentů na trhu mnoho není.

Tak a to je k tomuto telefonu asi už úplně vše a příště třeba zase něco z jiného soudku. ;-)

Michal Kupsa

P.S. - Pokud chcete dostávat informace o dalších nových článcích, použijte prosím odkaz zde: Odběr novinek

Nakonec nesmí chybět obvyklá anketa, hlasujte prosím zde:

Anketa: Jak se vám líbí nový mobilní telefon Xiaomi Mi Note 10 Pro ?

Celkem hlasovalo 115 lidí

P.S. – Na závěr si ještě můžete stáhnout několik ukázkových fotografií v plném rozlišení zcela bez úprav. Snímky byly pořízeny předinstalovanou aplikací telefonu Xiaomi Mi Note 10 Pro ve výchozím nastavení. Vhodným nastavením fotoaparátu či aplikace, nebo použitím jiné aplikace by bylo možné dosáhnout lepších, ale někdy i horších výsledků.

PřílohyVáš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
131710612
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Kristyna
Zdravím, mám otázku zda v základním balení je již nalepene sklo na fotoaparatu. Jelikoz sem telefon rozbalila a zjistila prasklinu na fotoaparatu. Nez pujdu telefon reklamovat rada bych toto vedela, at nejsem za blbce, ze napriklad staci sundat sklicko.

Dekuji za odpoved.

Kristyna
Michal Kupsa
Dobrý den, prasklina by tam rozhodně být neměla, takže reklamace je určitě na místě. Ale jen pro jistotu, jste si jista modelem telefonu? Tento již není v prodeji.
JF
Uvažuju o tomhle mobilu. Zvlášť když teď v květnu mají mít slevovou akci přímo u značkových prodejců. Ale asi se budu muset smířit s nižší bezpečností. https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/xiaomi-unik-dat-prohlizec.A200505_155751_mob_tech_oma
A pokud dopadne jako Huawei, tak další aktualizace Androidu nepřijdou...
Michal Kupsa
Nic nového, tohle četl asi každý a podobný problém občas postihne úplně každého výrobce - taková je holt daň za současnou digitální dobu. Stejně tak jste pozorně nečetl o situaci Huawei. Pokud by o podporu přišlo i Xiaomi (což je velmi, velmi nepravděpodobné), tak by to stejně jako u Huawei postihlo až budoucí modely a nikoli zpětně ty stávající.
Michal Kupsa alias "Kapsa" - Webová prezentace - ! Všechny zde publikované fotografie jsou chráněny autorským zákonem !
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace