Domů » Články » Recenze » Huawei Watch GT3 SE - uživatelská recenze

Huawei Watch GT3 SE - uživatelská recenze

Společnost Huawei se v posledních letech (mimo jiné) výrazně věnuje i nositelné elektronice, a tedy samozřejmě i moderním chytrým hodinkám, kterých má v nabídce doslova celou plejádu všech cenových i uživatelských kategorií, od vysloveně sportovních, až po decentní, nositelné třeba i k obleku. Velmi oblíbeným modelem jsou chytré hodinky modelové řady Huawei Watch GT3, které existují hned v několika odstupňovaných variantách, z nichž některé se dělí nejen podle výbavy, ale i podle celkového provedení. Některé se pak dále dělí i na větší a menší verze zvlášť pro muže a ženy. Já bych se však rád zaměřil na konkrétní model Huawei Watch GT3 SE, který je z celé řady nejlevnější, avšak nízká cena přitom není jejich jedinou předností a rozhodně si zaslouží samostatný článek.

Huawei Watch GT3 SEHuawei Watch GT3 SE - hodinky jsou na trhu ve dvojím barevném provedení - Graphite Black a Wilderness Green.

Provedení, vybalení a nošení

Jak jsem již uvedl v úvodu, tak jednotlivé verze řady Huawei GT3 se liší především svým konkrétním mechanickým provedením a model Huawei GT3 SE je nejlevnější asi proto, že tělo hodinek není kovové, ale je vyrobeno z kompozitních vláken, což na pohled zjednodušeně připomíná plast. To na první pohled může vypadat jako poměrně zásadní nedostatek, ale jen teoreticky, a to hned ze dvou důvodů. První důvod pochopíte hned v okamžiku, kdy vezmete hodinky poprvé do ruky – vzhledem k velikosti jsou až neskutečně lehké, váží totiž pouhých 36 gramů (hmotnost bez řemínku). Všechny chytré hodinky je nutno pro správnou funkci nosit na ruce celkem na pevno ale tyhle jsou tak lehké, že když je správně dotáhnete, tak ani nevíte, že je máte na ruce. Druhým důvodem je pak fakt, že kovové, případně keramické pouzdro hodinek je pro mnoho lidí sice asi stále pohledově atraktivnější, ale kompozitní materiály mají dneska v mnoha ohledech mechanicky lepší vlastnosti, jak kov. Skoro si až říkám, že možná brzy přijdou časy, kdy bude mít kompozit navrch i designově a situace se otočí do stavu, kdy prémiové verze budou vyvedeny právě z (oproti kovu) lehčího a odolnějšího kompozitu.

Firemní produktové fotografie chytrých hodinek Huawei Watch GT3 SE:

Huawei Watch GT3 SE Huawei Watch GT3 SE - Graphite Black Huawei Watch GT3 SE - Wilderness Green Huawei Watch GT3 SE - Graphite Black

Huawei Watch GT3 SE - Wilderness Green Huawei Watch GT3 SE - Wilderness Green Huawei Watch GT3 SE - senzory na spodní straně Huawei Watch GT3 SE - z profilu

Chytré hodinky Huawei GT3 SE jsou v prodeji ve dvou barevných provedeních, Graphite Black a Wilderness Green a pouze v jedné velikosti 46 mm, tedy u nich neexistuje menší dámská verze, což ale vzhledem k menším rozměrům a nízké hmotnosti asi není nijak na škodu. Zabaleny jsou v úhledném balení, tedy v úsporné krabičce, kde najdete pouze samotné hodinky a USB kablík s nabíjecím rozhraním + k tomu samozřejmě stručný návod. Víc už dnes stejně ani není potřeba. Po vybalení jako první zaujme velmi nízká hmotnost a příjemný materiál řemínku. Ten je vyveden z termoplastického polyuretanu, většinou se používá jen zkratka TPU a vypadá prostě jako gumový. Výhodou tohoto materiálu je, že je velmi měkký a příjemný na dotek, přitom ale dostatečně odolný. Celkově pak hodinky na ruce velmi dobře sednou a já osobně bych subjektivně TPU upřednostnil i před honosnějším kovovým, nebo koženým řemínkem a mám již z dřívějších zkušeností u jiných hodinek (starší verze Huawei GT2e) osobně otestováno, že i když vzhledově nepůsobí tak atraktivně, tak i po dvou letech aktivního použití vypadá stále jako úplně nový. Jediné, co by mi možná maličko vadilo je, že poutko na řemínku je jen jedno. Sice i tak sedí dobře, ale pokud je člověk zvyklý na dvě, tak je to nezvyk a při nasazování hodinek na ruku je přeci jen potřeba být maličko pečlivější.

Huawei Watch GT3 SE - firemní produktové video shrnující některé klíčové vlastnosti hodinek.

Před prvním použitím je samozřejmě potřeba hodinky napřed nabít, což je velmi snadné. Hodinky jsou totiž vybaveny bezdrátovým nabíjením, takže stačí přibalený nabíjecí podstaveček připojit přes USB kablík k nabíječce a hodinky k němu přiložit. Jsou v něm umístěny magnety, které podstavec bezkontaktně přichytí k hodinkám, a to bez ohledu na to, jak jsou vůči sobě pootočené. Opět zdánlivá drobnost, ale při běžném dlouhodobém použití je tato vlastnost velmi příjemná. Hodinky pak už stačí jen nasadit na ruku, přičemž musím zmínit, že reálně naživo nepůsobí tak velkým, ani masivním dojmem, jako se to může zdát na produktových fotografiích. Tím pádem se jich nemusí bát ani ti uživatelé, kteří mají menší, či v zápěstí slabší ruku.

Displej, aplikace, funkce a praktické použití

Základem každých chytrých hodinek je jejich displej, a u modelu Huawei Watch GT3 SE tomu není jinak a jsou vybaveny AMOLED displejem s rozlišením 466x466 pixelů. O tomto displeji mohu říct jediné, že je prostě přímo skvělý. Rozlišení je už vzhledem k ploše tak velké, že jednotlivé pixely uvidíte maximálně tak pod hodně silnou lupou. Vysoký kontrast zvyšuje zřetelnost a čitelnost informací na ciferníku, stejně jako zvýrazňuje efektnost designu nápaditých ciferníků. Souběžně s kontrastem má displej i velmi vysoký jas, který zajistí, že čitelnost informací na ciferníku je stejně dobrá jak v noci pod peřinou, tak klidně i venku na přímém a ostrém slunci. Samozřejmostí jsou pak doplňkové funkce, jako například automatická aktivace displeje otočením ruky, automatická regulace jasu podle okolních světelných podmínek, ruční nastavení jasu, ruční definice aktivity displeje až po trvalé zapnutí, které ale samozřejmě výrazně zvyšuje spotřebu energie. Nechybí ani praktická drobnost v podobě funkce svítilna, kdy se rozsvítí celý displej na maximální jas, což se zdá spíš jako legrace, ale pokud se nečekaně ocitnete v úplně tmě, tak pro základní orientaci v nejbližším okolí to bohatě postačí, podobně jako třeba na posvícení na klíčovou dírku, když se večer vracíte domů.

Technické specifikace Huawei Watch GT3 SE:

Rozměry a hmotnost46,4 x 45,4 x 11 mm; 35,6 gramu
OdolnostVodotěsné do 50 metrů
ŘemínekVyměnitelný, TPU (měkký silikon)
Displej1,43" AMOLED, 466x466 pixelů
PřipojeníBluetooth
BaterieVýdrž až 2 týdny
Interní paměťové úložiště2 GB
GPSAno
Dámská verzeNe
Cenacca 3.990 Kč (06/2023)

Hodinky koupíte například zde: Huawei Watch GT3 SE

K plnému využití hodinek je nutné je doplnit chytrým mobilem se staženou aplikací Huawei Health (odkaz na stažení aplikace je v podobě QR kódu na krabičce od hodinek), kterou přes Bluetooth spárujete s hodinkami. Toto spárování je velmi jednoduché, na hodinkách si vygenerujete QR kód, který načtete z aplikace a je to. Propojení hodinek a aplikace je přitom natolik automatické a chytré, že pokud například používáte vícero hodinek (třeba jedny zvlášť na sport) na jeden účet v aplikaci, pak systém dokonce sám rozpozná, které máte zrovna na ruce a k těm se připojí, i když jsou oboje zapnuté a ve stejné vzdálenosti od mobilu. Samotná aplikace je pak stejně jako samotné hodinky přímo skvěle lokalizovaná do češtiny a její využití je velmi intuitivní. Sesbíraná data z hodinek pak využívá k velmi detailním statistikám, které celkově vyhodnocují váš zdravotní stav. Samozřejmostí pak je možnost nastavit si své cíle, jako třeba typicky počet kroků denně a podobně, přičemž aplikace vás motivuje třeba i udělováním virtuálních medailí, za splněné mety či rekordy. Z dlouhodobé zkušenosti s aplikací pak velmi kladně hodnotím i fakt, že ji výrobce pravidelně aktualizuje a dále vylepšuje, stejně jako firmware v samotných hodinkách. Aplikace funguje bez problémů i na jiných mobilech než od Huawei, ale na druhou stranu hodinky samotné bez ní nejsou k ničemu, protože bez ní hodinky ani nespustíte.

Huawei Watch GT3 SE - připojení, menu hodinek, příslušenství:

Huawei Watch GT3 SE - připojení Huawei Watch GT3 SE - ukázka menu hodinek Huawei Watch GT3 SE - ukázka menu hodinek Huawei Watch GT3 SE - ukázka menu hodinek

Huawei Watch GT3 SE - ukázka menu hodinek Huawei Watch GT3 SE - analýza spánku Huawei Watch GT3 SE - bezdrátová nabíječka Huawei Watch GT3 SE - řemínek TPU

Aplikaci Huawei Health využijete také k získání mnoha dalších designů ciferníků, které si zde můžete stáhnout a vyexportovat do hodinek. Zde si jen dovolím upozornit, že některé ciferníky nejsou zadarmo, jsou placené a některé ne zrovna levné, ale není třeba nad tím naříkat, protože i těch zdarma jsou doslova stovky a vybere si fakt každý (a bezplatné ciferníky lze v aplikaci vyfiltrovat). Hodinky také disponují interní pamětí 2 GB, kam si můžete právě pomocí této aplikace nahrát oblíbenou hudbu, kterou si pak můžete pouštět z hodinek rovnou do Bluetooth bezdrátových sluchátek bez nutnosti použití mobilu (třeba když si jdete zaběhat a nechce se vám brát mobil s sebou). Nutné to však není, protože pokud máte mobil u sebe, tak hodinkami můžete ovládat i hudbu, kterou si pouštíte z mobilu do sluchátek. Hodinky jsou také vybaveny GPS jednotkou, takže pokud jdete třeba na túru, nebo si jen zaběhat, můžete si zaznamenávat trasu, kterou si pak v aplikaci můžete zpětně prohlédnout na mapě a všechny aktivity se samozřejmě ukládají do paměti. Aktivitou ale samozřejmě nemusí být jen běh či chůze, ale k dispozici je mnoho dalších, od cyklistiky, až třeba po plavání, lyžování, veslovací trenažér nebo i skákání přes švihadlo. :-)

Samozřejmě ale nechybí ani řada dalších režimů a funkcí, například oxymetr, kterým si můžete nejen ručně změřit úroveň okysličení krve, ale můžete si zvolit i měření průběžné, celodenní, kdy hodinky automaticky poznají, že jste v klidu a okysličení změří a hodnoty ukládá do paměti s pozdějším grafickým zobrazením a vyhodnocením. Podobně zajímavá je také funkce Truesleep monitoringu kvality spánku, kdy hodinky rozeznají hluboký, lehký a REM spánek i následné probuzení a v součinnosti s měřením tepu každý den detailně vyhodnotí kvalitu spánku. Podobně také vyhodnocuje aktivitu přes den a stanovuje míru zatížení stresem, kterou opět vynáší do přehledného grafu. Hodinky ale mají například také vlastní barometr, poměrně přesný kompas a je vybaven i mikrofonem a reproduktorem, takže z hodinek můžete i napřímo telefonovat – opět zdánlivá drobnost, ale pokud jste někde venku v pohybu a nechce se vám vytahovat mobil z kapsy nebo batohu, pak se to opravdu hodí. Kvalita zvuku je přitom až překvapivě dobrá, což si můžete otestovat třeba i tím, že si do vestavěného reproduktoru pustíte hudbu. Podobně praktickou drobností je funkce hledání mobilu – stačí být v dosahu Bluetooth a spustit funkci, telefon pak vydá poměrně ostrý zvuk a anglicky vám nahlas řekne: Tady jsem!

Výdrž, příslušenství, cena a závěr

Zásadní otázkou všech moderních chytrých hodinek je jejich výdrž na jedno nabití baterie. V tomto ohledu samozřejmě velmi záleží na způsobu a intenzitě použití. Výrobce v tomto ohledu udává výdrž zhruba 7 až 14 dní, což mohu z praktického použití víceméně potvrdit. Pokud je využíváte opravdu jen jako hodinky, pak těch 14 dnů skutečně vydrží celkem bez problémů. Pokud ale začnete využívat jejich funkce naplno, pak se výdrž začne snižovat. Větší odběr energie má použití GPS při venkovních aktivitách, přehrávání hudby, ale samozřejmě i další funkce, včetně různých ciferníků, které jsou některé větší, jiné menší žrouti, na což jste ale systémem upozorněni. I při aktivnějším použití s každodenní aktivitou se zapnutou GPS jsem se ale na ten zhruba jeden týden bez problémů dostal. Současně také mohu nepřímo potvrdit kvalitu baterie, protože mám k dispozici 2 roky starý, hodně podobný model Huawei GT2e, kde i po těch dvou letech nejeví baterie známky opotřebení, nebo snížení kapacity a dá se tedy předpokládat, že i v případě Huawei Watch GT3 SE to bude podobné.

Huawei Watch GT3 SE - menu aplikace, balení, reálné foto z terénu:

Huawei Watch GT3 SE - ukázka menu aplikace Huawei Watch GT3 SE - ukázka menu aplikace Huawei Watch GT3 SE - ukázka menu aplikace Huawei Watch GT3 SE - ukázka menu aplikace

Huawei Watch GT3 SE - obsah balení Huawei Watch GT3 SE - na ruce Huawei Watch GT3 SE - hodinky reálně na stole Huawei Watch GT3 SE - hodinky reálně na stole

Pokud jde o příslušenství, tak krom již zmíněné široké nabídky ciferníků jsou k hodinkám vhodným příslušenstvím například bezdrátová Bluetooth sluchátka, která určitě využijete a jejich nabídka na trhu je velmi široká. Pokud jste sportovně aktivnější typ a bojíte se o poškození displeje, můžete hodinky opatřit dodatečnou bezpečnostní fólií nebo krycím sklíčkem. No a pokud by se vám originální řemínek hodinek nelíbil, pak samozřejmě také není problém je opatřit nějakým jiným.

Hlavní výhody chytrých hodinek Huawei Watch GT3 SE:

- Přímo vynikající poměr cena/výkon
- Velká nabídka funkcí
- Dlouhá výdrž baterie
- Kvalitní AMOLED displej
- Povedená mobilní aplikace
- Velmi lehké a přitom odolné
- Bezdrátové nabíjení
- Aktualizace aplikace i hodinek
- Hezký design
- Velká nabídka ciferníků
- GPS

Hlavní nevýhody chytrých hodinek Huawei Watch GT3 SE:

- Chybí NFC
- Řemínek mohl mít dvě očka
- Bez aplikace nefunkční

Chytré hodinky Huawei Watch GT3 SE se v době psaní tohoto článku (06/2023) prodávají za zhruba 3.500 Kč a dá se očekávat, že cena zřejmě půjde časem ještě níž. Vzhledem k celkovým kvalitám je tato cena skutečně přímo skvělá a těžko byste na trhu hledali hodinky s lepší poměrem ceny a výkonu. Za vynaloženou sumu získáte pěkné, velmi lehké a velmi dobře se nosící hodinky s bohatou výbavou, spoustou funkcí a dlouhou výdrží baterie. Ideální budou pro aktivnější jedince, ale ostudu vám neudělají ani na firemním jednání. Pro jejich lehké provedení bych je já osobně upřednostnil i před dražšími a prémiovějšími, avšak výrazně většími a těžšími modely. Z nedostatků bych zmínil to, že někomu může vadit jejich kompozitové (tedy v podstatě plastové) tělo, což je ale relativní, protože z jiného úhlu pohledu to může být i výhoda. Mě osobně vadilo snad jen chybějící druhé poutko na řemínku a k dokonalosti chybí už snad jen chybějící NFC pro bezkontaktní platby. Pro jistotu zmíním i fakt, že aplikace pro mobilní telefony Huawei Health je v tomto případě nutností a bez ní hodinky nejdou ani spustit – ono by to sice ani nedávalo moc smysl, ale někdo i tohle může brát jako nevýhodu.

Tak a to je k hodinkám vše a příště zase něco jiného. ;-)

Michal Kupsa

P.S. - Pokud chcete dostávat informace o dalších nových článcích, použijte prosím odkaz zde: Odběr novinek

Nakonec nesmí chybět obvyklá anketa, hlasujte prosím zde:

Anketa: Jak se vám líbí chytré hodinky Huawei Watch GT3 SE ?

Celkem hlasovalo 18 lidí


Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
51813139
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
Michal Kupsa alias "Kapsa" - Webová prezentace - ! Všechny zde publikované fotografie jsou chráněny autorským zákonem !
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace