Bezzubá "Zubačka"

Bezzubá "Zubačka"

Popis: Jizerská "Zubačka" je opravdu kouzelná, až legendární trať a po mnoha letech se dočkala nového vozového parku. Nejnovější stroje RegioShuttle RS1 švýcarské firmy Stadler jsou opravdu hezké ale "zuby" už nemají. Na pohled se na to sice kouká hezky ale prostě už to není "Zubačka".
Na snímku vůz 840.002-0 u zastávky Desná - Pustinská.

Zobrazit fotografii na mapě

Použitá fototechnika: Nikon D7000 / AF-S DX Nikkor 16-85mm f/3,5-5,6 G ED VR

Klíčová slova: vlak, motorová jednotka, zubacka, jizerky, desna

Zobrazeno: 7080 ×


Váš komentář k fotografii

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
6195181
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Petang
Přijeďte. Budeme rádi. Ať už se svezete pravidelným vlakem se Stadlerem, které jezdí Liberec – Tanvald – Harrachov po 40 minutách nebo při nostalgických jízdách (asi 10× do roka dvakrát denně tam a dvakrát zpátky) se zubačkou (podrobnosti na oficiálních stránkách zubačky – www.zubacka.cz nebo na mých stránkách o celé trati č. 036 – www.trat-036.webnode.cz). Díky za zájem o naši trať. :-)
Michal Kupsa
Ještě jednou díky, rád se přijedu podívat. :-)
Petang
Nezoufejte, zubačka jezdí během letní sezóny se zvláštními vlaky. Je to tak cca desetkrát do roka. Provozuje je Železniční společnost Tanvald. Jezdí z Tanvaldu přes Kořenov do Harrachova. Během každého zubačkového dne jezdí čtyřikrát za den (na dvou párech vlaků). Jednou dopoledne a zpět. Po druhé odpoledne a zpět. Při větších akcích (jako třeba 110 let zubačky) jezdí více vlaků.

Více na www.zubacka.cz nebo na www.trat-036.webnode.cz

Fotka pěkná. Stadlery také nejsou špatné. :)
Michal Kupsa
Děkuji za info, určitě a rád se někdy zase přijedu kouknout. :-)
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace